Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Slovak ve Alman Telekom milyonlarca Euro’luk para cezası ödeyecek

Slovak ve Alman Telekom milyonlarca Euro’luk para cezası ödeyecek
Kripto Para Kazandıran Robot
27.03.2021
0
A+
A-

Slovak ve Alman Telekom milyonlarca Euro’luk para cezası ödeyecek

AB Adalet Divanı, Slovak Telekom ve Alman Telekom tarafından Genel Mahkeme’nin Slovak telekomünikasyon pazarındaki rekabete aykırı uygulamalara ilişkin kararlarına karşı yapılan itirazları reddetti.

Bu, iki şirkete müştereken ve müteselsilen verilen 38.061 milyon Euro’luk para cezasının yanı sıra sadece Alman Telekom’a verilen 19.030 milyon Euro’luk cezanın değişmediği anlamına geliyor.

Lüksemburg‘daki bir mahkeme, Slovakya’daki tarihi telekomünikasyon operatörü olan Slovak Telekom’un (ST) sabit bakır ve optik ağları aracılığıyla yüksek hızlı hizmetler sağladığını belirtti. ST ağları ayrıca bir “abone bağlantısı”, yani abonenin telefon soketini sabit telefon ağındaki ana santrala bağlayan fiziksel hatlar içeriyor.

Slovak Ulusal Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu, ulusal pazarının analizini takiben, Mart 2005’te ST’yi yerel ağa ayrıştırılmamış erişim için toptan satış piyasasında önemli etkiye sahip bir operatör olarak belirleyen bir kararı kabul etmişti.

Sonuç olarak ST, Birliğin düzenleyici çerçevesi uyarınca, alternatif operatörlere sahip olduğu yerel döngüye erişim sağlamakla yükümlü oldu, böylece yeni girenlerin bu altyapıyı son kullanıcılara kendi hizmetlerini sağlamak için kullanmalarına izin verdi.

Ekim 2014’te, Avrupa Komisyonu (AK), 2005’ten 2010’a kadar olan dönemde alternatif operatörlerin yerel döngüye erişimini kısıtlayarak Slovak pazarındaki hakim konumunu yüksek hızlı İnternet hizmetleri için kötüye kullanmaktan ana şirket Alman Telekom AG (DT) ile birlikte ST’ye yaptırım uygulamaya karar verdi.

Komisyon her iki şirketi de yerel döngülerine ayrıştırılmamış erişim için referans teklifinde haksız şartlar belirledikleri ve eşit derecede verimli bir operatörün ST’nin perakende hizmetlerini kayıpsız yeniden üretmesine izin vermeyen orantısız fiyatlar dayattığı için eleştirdi.

Bu nedenle, AK, ST ve DT’ye müştereken ve müteselsilen 38.838.000 Euro para cezası ve tek başına DT’ye 31.070.000 Euro para cezası verdi.

Kripto Para Kazandıran Robot