Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Son 1 Yılda Yükselen 5 Altcoin

Son 1 Yılda Yükselen 5 Altcoin
Kripto Para Kazandıran Robot

Son 1 Yılda Yükselen 5 Altcoin

Son birkaç yıldır tüm dünya çapında en çok kabul gören yatırım aracı kripto paralar oldu. Kenarda köşede biraz birikimi olanlar kripto borsalarında yatırıma doğru adım adım içeriye girdi. Bir anda boğa borsası (bull market) ayı borsası (bear market) gem coin, rally gibi ifadeleri neredeyse her gün sosyal medyalarda duyar hale geldik. Peki, herkesin kazandığı ya da kaybettiği bu coin dünyasında en çok kazandıran özellikle son 1 yılda yükselen 5 altcoin hangileridir?

Bitcoin kripto varlıkların atası sayılmaktadır. Geçen yıl bu zamanlarda 1 BTC sahibi olsaydınız %686,1 oranında kazanç elde etmiş olacaktınız tarzında söylemeler ile karşı karşıya kalmaktayız. Bitcoin almak için biraz geç kalsak bile altcoinler ile yeniden bir fırsat yakalayabiliriz. Özellikle bir gem coin (henüz keşfedilmemişi) keşfedip yatırım yaparsanız çok daha büyük oranda kazanmanız da mümkün. Geçtiğimiz yıldan bu yana artan ve yatırımcısına kazandıran altcoinleri inceleyerek bu konuyu daha detaylı bir halde açıklayalım.

Son Yıllarda Artan Altcoinler

2009 yılında işlem gören Bitcoin için ilk yıllarda sayısız engel kondu ancak Bitcoin bu borsalarda daha uzun yıllar kalacağını ispatladı. Kendisinden sonra sayısız coin ortaya çıktı. Bunlardan bazılarını gem olarak keşfedenler kısa sürede yatırımlarını 5x 10x hatta daha fazlasını elde etti. Peki, son 1 yılda yükselen 5 altcoin hangileri oldu bakalım.

Doge Coin (DOGE)

Doge coin, 2013 yılında ortaya çıkan bir kripto varlık. Kurucuları Jackson Palmer ve Billy Markus ilk başta şaka amaçlı olarak ürettiklerini söyleseler de en büyük 17.kripto varlık olmayı başardı. Doge coin fiyatlarında bu kadar artış olması elbette ki dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan hatta en zengini Tesla CEO’su Elon Musk’un zaman zaman attığı tweetler ile bu coini desteklemesinden kaynaklıdır. Elon Musk ne zaman Twitter’dan Doge adı geçen bir tweet atsa ya da beğeni yapsa Doge fiyatlarında saniyeler içerisinde artışlar görülmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Doge Coin’in ile Tesla’da bazı kısımlarda alım ve satım yapılacağını duyurunca saniyeler içerisinde %27 oranında yükselme görüldü. Doge coin bir Blockchain teknolojisinde yenilik ya da özellik getirmek amacı taşımıyor, Litecoin kullanarak bunun teknolojisini kullanmaktadır. Tesla ile ilgili tweet ardından bazı senatörler tarafından da Doge Coin alakalı da yorumlar geldi. Doge coin ilerde şu anki Ethereum’un yerini alacağına dair yorumlar bu coine yatırım yapmak isteyen kişileri sevindirdi.

Doge coin, Elon Musk tarafından manipüle edilip kimi zaman artış kimi zaman azalış yapıldığından dolayı bazı yatırımcılar daha garantili coinlere geçiş yapsa da yine de son bir yılda 19,097 gibi rekor bir artış yaşayan Doge, sepetlerde hala gözde. %561,2 artış ile yatırımcısını güldüren bu coin son bir yılda yükselen 5 altcoin içerisinde en gözdeler arasındadır.

Decentraland (MANA)

Metaverse projeleri ile atağa çıkan coinler arasında yer alan Decentraland (MANA) yatırımcısını büyük oranda sevindiren bir coindir. Ethereum teknolojisini kullanan Decentraland metaverse içerisinde farklı deneyimler sunmaktadır.  Bu aslında bir 3 boyutlu sanal gerçeklik platformu olarak tasarlandı. Bu ağda kullanılan her şeyi NFT olarak satın alma imkânınız da bulunmaktadır. 2015 yılında Esteban Ordanı, Ariel Meilicg, Yemel Jardi ve Manuel Araoz tarafından yazılmıştır. 2020 yılında halka açık hale gelen bu metaverse coini, içerisinde bulunduğu güçlü projeleri, sunduğu yenilikler ile son 1 yılda en çok yükselen coinler arasında yer almayı başardı. 2022 yılında bu büyümeyi daha da katlayacağa benzeyen bu coin şimdiden yatırımcılar tarafından alınıp beklenilmeye başlandı.

Litecoin (LTC)

Son bir yılda yükselen 5 altcoin, adını kesinlikle göreceğiz bir coin, Litecoin (LTC)dir. Bir yıl içerisinde %503,5 yükseliş göstermesi ile adından epey bir süre bahsettirdi. Binance, Gate.io, BtcTurk, Paribu gibi herkes tarafından bilinen ve kullanılan kripto borsa uygulamalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. 2017 yılında 360 doları gören bu coin, şu anda 255 dolar civarlarına ulaştı.

Ripple (XRP)

En başarılı coinler listesinde adını duyduğumuz ve yatırımcısını oldukça sevindiren bir diğer coin de Ripple’dir. Yatırımcısını son bir yıl içerisinde %579,8 oranında bir kara ulaştırdı. Bu coin, SEC adında bir dava yaşadı ve bu davayı kazanması ile eli güçlendi. Şu anda 1,39 dolar civarında işlem gören bu coin de eğer geçtiğimiz yıl 10.000 liralık bir yatırım yapmış olsanız da yaklaşık 44.000 liralık bir yatırımınız olmuş olacaktı. Ripple da Doge gibi ani yükselişleri ile bilinen bir coin yüzden sıkı bir takip yapmalısınız.

STARATLAS (ATLAS)

Son bir yılda yükselen 5 coin arasında son sırada Staratlas (ATLAS) olmaktadır. SOLANA(SOL) blok zinciri üzerine kurulan bu coin aynı zamanda bir metaverse projesi coinidir. Şu anda birçok bilinen kripto para uygulamasında olan coini FTX, Binance, TrBinance, BTCturk, Okcoin gibi borsalarda bulabilirisiniz. Son 4 aydır ATLAS verileri incelendiğinde yatırımcısına büyük karlar bırakan bu coin 2022 yılında da aynı yükselişleri göstereceği konuşulmaktadır.

Bu coinler haricinde son 1 yıl yılda yükselen diğer coinler ise RACA, FILECOIN, HAMSTER, SAND, SHIBA, ENJ, CEEK, BABYDOGE gibi coin ve tokenleri de inceleyebilirsiniz.

Kripto varlıklar merkeziyetsiz olmalarına rağmen şu anda arkalarında büyük projeler ve isimler destekler vermektedir. Ancak bu tarz yatırımlarda öncelikle kendi kararlarınızı göre hareket etmenizde büyük fayda vardır. Güncel olaylar, takipler ve son dakika gelişmeleri için sitemizi takip ediniz.

Kripto Para Kazandıran Robot