Starbucks Hisse Satın Almak İçin Uygun Bir Zaman Mı?

Starbucks Hisse Satın Almak İçin Uygun Bir Zaman Mı?
Kripto Para Kazandıran Robot
31.03.2021
0
A+
A-

Starbucks Hisse Satın Almak İçin Uygun Bir Zaman Mı?

Starbucks Hisse, Karışık kazanç sonuçlarını bildiren Starbucks hisselerini satın almak şu an için doğru bir karar mı?

Seattle merkezli Starbucks (SBUX), 1990’larda meteorik bir yükselişle kahve devi olarak ortaya çıktı ve yerel bir konseptten küresel bir markaya dönüştü.

Peki, mevcut borsa rallisinin ortasında Starbucks hissesi satın almak doğru bir yatırım mı?

Starbucks Hisse Kazançları

Starbucks, ilk çeyrekte karışık mali sonuçlar açıkladı. Çin’deki mağaza sayısını 2 katına çıkarma ihtimaline rağmen 2’nci çeyrekte de kazançlar düşme eğilimi gösterdi.

ada coin

Starbucks; 6,75 milyar dolarlık gelirle 61 sent EPS bildirdi. Wall Street Zacks Inv. Research ise 55 sente düşeceğini tahmin etti.

Gelir yüzde 3 düşüş göstererek 6,87 milyar oldu.

Hisse senetlerinin temel ve teknik özelliklerinin kolayca ölçülmesine yardımcı olmak için tasarlanan IDB Bileşik Derecelendirmesinde Starbucks hisselerinin 99 kriterden 27’sinde zayıf olduğu gözlemlendi.

Temel olarak şirketin kazanç artışında kötüleşen bir geçmişe sahip olduğu söylenebilir.

Karışık kazanç sonuçlarını bildiren Starbucks hisselerini satın almak şu an için doğru bir karar mı?

Starbucks Hisse ile İlgili HaberlerKoronavirüs salgının yaygınlık gösterdiği Mart 2020 itibariyle Starbucks cephesinde yaşanan gelişmeler:

  • ABD hükümetinin bireysel izolasyon çağrısının ardından Starbucks, 15 Mart itibariyle vaka sayısının artış gösterdiği bölgelerdeki bazı mağazalarını kapatacağını bildirdi.
  • 16 Nisan’da koronavirüs salgını sırasında kapanan mağazaların yeniden açılacağı duyuruldu. Starbucks tarafından yapılan açıklamada ayrıca, “izle ve uyarla” olarak tanımlanabilecek yeni bir aşamaya geçileceği ifade edildi.
  • Şirket, mayıs ayı itibariyle ABD mağazalarının yeniden açılmaya başlanacağını ve haziran ayının sonuna kadar kademeli olarak mağaza açılışlarının tamamlanacağını duyurdu.
  • 4 Mayıs’ta kahve devi, ABD’deki kurumsal mağazalarının yüzde 85’inden fazlasını yeniden açmayı planladığını söyledi.
  • 21 Mayıs’ta çalışanlara mektup yazan CEO Kevin Johnson, ABD’deki aktif mağaza sayısının ile yüzde 60 ila 65 kadarının geri alındığını açıkladı.
  • Starbucks CFO’su Patrick Grismer ise eylül ayında düzenlenen bir konferansta, kahve devinin ikinci mali çeyreğin sonunda pozitif satışlarına ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi.
Starbucks Hissesi Satın Almak İçin Uygun Bir Zaman Mı?

Koronavirüs borsasının çöküşü sırasında, Starbucks hisseleri 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 50 düştü.

Keskin bir yükselişin ardından hisse senedi geri çekilmeden önce 4 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Starbucks, yeni bir satın alma noktasının hemen üzerinde işlem gördüğü için şu anda potansiyel bir satın alma işlemidir. Bununla birlikte, güçlü temellerin eksikliği, büyüme yatırımcıları için caydırıcı olabilir.

Kaynak: Investors

Kripto Para Kazandıran Robot