enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Süveyş Kanalı’ndaki kaza petrol fiyatlarını yükseltti

Süveyş Kanalı’ndaki kaza petrol fiyatlarını yükseltti
ada coin
24.03.2021
0
A+
A-

Süveyş Kanalı’ndaki kaza petrol fiyatlarını yükseltti

Çarşamba günü petrol fiyatları yaklaşık yüzde 6 arttı ve Brent petrolünün fiyatı kısa bir süre varil başına yaklaşık 64,50 dolara ulaştı. En önemli nakliye rotalarından biri olan Süveyş Kanalı’nda yaşanan sorunlar, salı günkü düşüşün ardından fiyatların keskin yükselişine katkıda bulundu.

Mayıs ayında teslim edilen Brent Kuzey Denizi petrol karışımının fiyatı varil başına 64,13 ABD Doları’na (54,23 Avro) ulaştı. Önceki son teslim tarihine kıyasla, bu 3,34 $ ‘lık (% 5,49) bir artışı temsil ediyor. Varil başına yüzde altıdan fazla artışla 64,48 dolara yükseldi.

Amerikan hafif petrolü WTI’nin fiyatı 60.91 USD / varil’e ulaştı. Önceki kapanış tarihine kıyasla bu, 3,15 ABD Doları veya yüzde 5,45’lik bir artış anlamına geliyor. İşlem sırasında yüzde 6 artışla 61,25 USD / varile yükseldi.

Kripto Para Kazandıran Robot

Salı günü petrol fiyatlarında yaklaşık yüzde altı düşüş yaşanmasının ardından revizyon gerçekleşti ve böylece Şubat ayından bu yana fiyatlar en düşük seviyesine ulaştı.

O gün piyasalar, Avrupa’daki yeni koronavirüs enfeksiyonlarının sayısındaki yenilenen artış ve münferit ülkelerde önlemlerin sıkılaştırılmasıyla ilgili endişelere yanıt verdi.

Ancak çarşamba günü, fiyatların gelişimi Süveyş Kanalı’nda meydana gelen bir kazadan etkilendi, salı günü konteyner gemilerinden biri kötü havalarda sığlara çarptı ve en önemli nakliye rotalarından birini engelledi.

Kanal, Avrupa ile Asya arasında malların taşınmasında kilit rol oynamaktadır ve buna ek olarak, Orta Doğu‘dan Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne enerji nakliyesi için önemli bir yoldur. Kanaldaki sorunlar, 20’den fazla petrol tankerinin yanı sıra birkaç sıvılaştırılmış gaz gemisinin seferlerini de etkiledi.