enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Süveyş Kanalı’nın tıkanması gaz piyasası fiyatlarını sadece biraz etkiledi

Süveyş Kanalı’nın tıkanması gaz piyasası fiyatlarını sadece biraz etkiledi
ada coin
03.04.2021
0
A+
A-

Süveyş Kanalı’nın tıkanması gaz piyasası fiyatlarını sadece biraz etkiledi

Petrol ve LNG gaz tankerlerinin ana yollarından biri olan Süveyş Kanalı’nın beklenmedik bir şekilde tıkanmasının doğalgaz piyasa fiyatları üzerinde çok küçük bir etkisi oldu.

Piyasa, tankerlerin yönlendirilmesinin petrol veya gaz arzını 10 ila 15 gün artıracağından korkuyordu, bu da daha uzun bir yolculukta daha yüksek nakliye maliyetleri ile ilişkilendirilebilir. Pazartesi sabahı en az on beş LNG tankeri kanalın serbest bırakılmasını bekliyordu.

Orta Slovak Enerji Stratejisi ve İş Geliştirme Bölümü Direktörü Ivan Weiss, “Kanal zaten tekrar açıldığı için fiyatlar üzerindeki etkisi sınırlı. Neyse ki, kanalın birkaç hafta boyunca bloke olabileceğine dair ilk korkular doğrulanmadı,” dedi.

Kripto Para Kazandıran Robot

Geçtiğimiz haftaki belirsizlik, Avrupa’ya LNG arzında azalma anlamına gelen Süveyş Kanalı’ndaki durumdan da kaynaklandı. Fiyatlar, Norveç‘in Avrupa’ya arzının kesilmesi nedeniyle de yükseldi ”dedi.

Avusturya CEGH VTP’sinin 31 Mart’taki teslimat fiyatı megawatt-saat başına 18,8 Avro idi. Üç hafta önce 80 sent daha azdı. Weiss’e göre, kurumsal sektördeki tüketim sınırlı olacağından, Paskalya tatillerindeki durgunluk, yükselen fiyatlara dönüşmeyebilir.

Mevcut sıcak bahar havasının Paskalya sırasında önemli ölçüde değişmesi ve sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Weiss’e göre, bunun push-in sezonunun başlangıcında da etkisi olabilir. Avrupa’daki rezervuarlar, bir yıl öncesine göre hacmin yaklaşık dörtte biri kadar bir farkla, % 30’un biraz altında stabilize oldu. Weiss, “Son üç haftada bir yavaşlama gördük,” dedi.