Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

TCMB Hazine’ye Karından 30,2 Milyar TL Aktaracak

TCMB Hazine’ye Karından 30,2 Milyar TL Aktaracak
Kripto Para Kazandıran Robot
31.03.2021
0
A+
A-

Merkez Bankası, 2020 yılı faaliyet raporuna göre, bu yıl elde ettiği kardan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na 30,2 milyar TL aktaracak.

TCMB Hazine’ye karından 30,2 milyar TL aktaracak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 2020 yılına ilişkin faaliyet raporu Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yapılacak kar transferi rakamını da gözler önüne serdi.

Buna göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 2020 yılı karından Hazine ve Maliye Bakanlığı’na 30,2 milyar lira aktarılacak.

Merkez Bankası’nın daha önce Resmi Gazete’de açıklanan bilançosuna göre, 2020 yılı vergi sonrası dönem karı 34,5 milyar lira, ödenecek vergi tutarı ise 9,1 milyar lira düzeyindeydi.

Bu doğrultuda TCMB’nin 2020 yılı vergi öncesi karı 43,5 milyar TL ile 2019 yılında gerçekleşen 55,8 milyar TL’ye göre biraz düşüş yaşadı.

2019 yılında Merkez Bankası’nın kârından Hazine ve Maliye Bakanlığı’na 39,1 milyar TL aktarılmıştı. 2019’da Merkez Bankası’ndan Hazine’ye aktarılan kâr transferi, kurumlar vergisi ve önceki yıla ait ihtiyat akçesi toplamı 50,2 milyar TL olarak kayıtlara geçmişti.

Kripto Para Kazandıran Robot