Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Temettü Hissesi-Satın Alınabilecek En İyi 4 Temettü Hissesi

Temettü Hissesi-Satın Alınabilecek En İyi 4 Temettü Hissesi
Kripto Para Kazandıran Robot

Temettü Hissesi

-Satın Alınabilecek En İyi 4 Temettü Hissesi

Satın Alınabilecek En İyi 4 Temettü Hissesi

Temettü Hissesi-Bazı şirketler uzun süredir temettü ödememesine rağmen uzun vadeli mükemmel temettü yatırımları yapabiliyorlar.

İşte mükemmel marka imajları ve sadık müşteri tabanları gibi özelliklere sahip temettü ödeyen 4 hisse senedi.

-Microsoft (NASDAQ:MSFT):

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft, satışlarını istikrarlı bir şekilde arttırdı. Şirketin yinelenen veya abonelik tabanlı gelir kaynaklarına odaklanması, temettü yatırımcıları için özellikle çekici bir özelliktir. Şirket, borçtan daha fazla nakit paraya ve temettüyü büyütmek için sağlam bir bilançoya sahiptir.

19 yıllık temettü artışları göz önüne alındığında, Microsoft’un yakında Temettü Aristokratları kulübüne katılması şaşırtıcı olmayacak.

-Verizon (NYSE:VZ):

Verizon, kablosuz iletişimlerinden ve yüksek hızlı internet müşterilerinden kamu hizmeti benzeri bir gelir elde ediyor. Ayrıca, sektördeki diğer şirketlerden çok daha az borcu olduğu gerçeği, birçok yatırımcıya çekici geliyor.

Şirket, 5G mobil teknolojisine geçişin en büyük faydalanıcılarından biri olmalıdır.

Bazı şirketler uzun süredir temettü ödememesine rağmen uzun vadeli mükemmel temettü yatırımları yapabiliyorlar.

– Apple (NASDAQ:AAPL):

Teknoloji devi Apple, yalnızca birkaç yıldır temettü ödüyor ve bu, iPhone ve iPad’in ilk yıllarında yaşadığı hızlı büyüme göz önüne alındığında anlaşılabilir bir durum.

Şirketler, “büyüme modundayken” karlarını işletmeye yeniden yatırma eğilimindedir. Buna rağmen, Apple’ın inanılmaz derecede sadık bir müşteri tabanı var. Ayrıca şirket, cihazları birbirleriyle iyi çalışacak şekilde tasarladığından, gelirini güçlü tutması gereken güzel bir teknoloji ekosistemine sahip.

Apple’ın hızla büyüyen abonelik hizmetleri işi, yinelenen bir gelir kaynağı sağlıyor.

-Welltower (NYSE:WELL):

Sağlık mülklerine (özellikle yaşlı konutlarına) odaklanan bir gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olan Welltower, Amerikan nüfusunun ileri yaş gruplar arttıkça, bunun gibi bir demografik eğilimden yararlanmalıdır.

Satın Alınabilecek En İyi 4 Temettü Hissesi

Kaynak: The Motley Fool

Kripto Para Kazandıran Robot