Tesla’nın ABD Pazar Payı 2020’de Zirveye Yaklaştı!

Tesla’nın ABD Pazar Payı 2020’de Zirveye Yaklaştı!
Kripto Para Kazandıran Robot
21.04.2021
0
A+
A-

Tesla’nın ABD Pazar Payı 2020’de Zirveye Yaklaştı!

Tesla-Analistlere göre, Tesla’nın (TSLA) 2020’de rekor kıran hisse fiyatı rallisi, şirketin ABD elektrikli araç pazarındaki payında tüm zamanların en yüksek seviyesine denk geldi.

CFRA analisti Garrett Nelson, pazartesi günü Yahoo Finance Live’a verdiği demeçte, şunları kaydetti: “Tesla, ABD elektrikli araç pazarındaki pazar payını son beş yılda dört kattan fazla arttırdı. Ancak pazar paylarının 2020’de zirveye muhtemelen oldukça yakın olduğunu düşünüyoruz. Henüz rekabete girmediler ve bundan gerçekten faydalandılar. Bu çok yakında değişecek. Aslında, önümüzdeki altı ay içinde, Lucid ve Rivian araçlarını yolda göreceksiniz. Yoldaki elektrikli araçlarda geleneksel otomobil üreticilerinin bir dizi yeni modelini de görüyorsunuz. Dolayısıyla, buradaki stok konusunda bizi ihtiyatlı kılan, gerçekten artan rekabet.”

Nitekim, Nelson, rekabet kızışınca Tesla’nın hisse senedi fiyatındaki artışın sürdürülmesinin muhtemelen zor olacağını da sözlerine ekledi. CFRA, Tesla hisselerini Hold olarak derecelendirdi.

Lucid ve Rivian gibi daha küçük ABD merkezli yeni şirketlere ek olarak, bir dizi büyük otomobil üreticisi de elektrikli araç alanına daha ateşli bir şekilde giriş yapıyor.

ada coin

Ford’dan Daimler ve Volkswagen’e kadar diğer eski otomobil üreticileri, ABD’de satın alınabilecek bir dizi elektrikli araca sahipken; General Motors, otonom araçlara yatırım planlamalarını 27 milyon dolara çıkardığını açıkladı.

Wedbush analisti Dan Ives, Çin’deki büyümeyi Tesla’nın başarısının bir “temel taşı” olarak nitelendirdi. Ayrıca, şirketin 3 ve Model Y araçlarının teslimatlarının yaklaşık yüzde 40’ının 2022’ye kadar Çin’den geleceğini düşündüğünü belirtti.

Tesla-Analistlere göre, Tesla’nın (TSLA) 2020’de rekor kıran hisse fiyatı rallisi,

Güvenlik incelemeleri

Nelson’a göre Tesla’nın araçlarının güvenliği ile ilgili son endişeler de stok için kısa vadeli bir risk teşkil ediyor.

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, cumartesi günü Teksas’ta meydana gelen Tesla Model S kazasını araştıracaklarını söyledi.

Ön araştırmalar, Tesla’nın otopilot sürücü yardım özelliğinin kaza sırasında devreye girip girmediğinin veya aracın “Tam Otomatik Sürüş” özelliğine sahip olup olmadığının henüz belirsiz olduğunu gösterdi.

Tesla CEO’su Elon Musk resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Şimdiye kadar kurtarılmış veri günlükleri Otopilot’un etkinleştirilmediğini gösteriyor” dedi ve otomobilin Tam Otomatik Sürüş özelliğini satın almadığını yazdı.

Nelson, “Tesla’yı otopilot teknolojileri nedeniyle çevreleyen çok fazla inceleme var.” diyerek üzüntüsünü bildirdi.

Her ne kadar şirket, kaza yapan aracın otopilot sürücü yardım özelliğini devreye sokmadığını ve Tam Otomatik Sürüş özelliğine sahip olmadığını açıklasa da, araçların yetenekleri ve eksiklikleri konusunda tüketicileri yanıltabileceğine dikkat çekti.

Tesla’nın ABD Pazar Payı 2020’de Zirveye Yaklaştı!

Kaynak: Yahoo.Finance

Kripto Para Kazandıran Robot