Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Tıkanmış Süveyş’in önünde 130.000 koyun açlıktan ölüyor

Tıkanmış Süveyş’in önünde 130.000 koyun açlıktan ölüyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Tıkanmış Süveyş’in önünde 130.000 koyun açlıktan ölüyor

STK Animals International’ın Avrupa şubesi başkanı Gabriel Paun, “Her saat önemli ve bu sürede koyun ölümleri yalnızca artacaktır. On bir Rumen gemisinin gecikmesi çoktan gerçekleşti ve hayvan beslemesinin çoktan gerçekleştiğinden eminiz.” dedi.

Süveyş Kanalı’ndaki gecikme, bu yıl gemiye çıkan hayvanların tehlikeyle karşı karşıya olduğu ilk olay değil. Geçen hafta, İspanyol yetkililer, üç aydan fazla bir süredir İspanya’dan Türkiye’ye giden 1.600 ineğin kesilmesi emrini verdi. Şubat ayının başından bu yana Romanya, deniz yoluyla haftada 50.000 koyun ihraç ediyor ve yaklaşan Müslüman Ramazan bayramı nedeniyle bunlara olan ilgi artıyor. Romanya Hayvancılık Yetiştiricileri ve İhracatçıları Birliği’ne (Acebop) göre koyunların çoğu Suudi Arabistan ve Ürdün’e gitmişti.

Türk yetkililer, hayvanların mavi dille enfekte olmasından korkuyor. Bu, bu ay İspanya’da görülen bu türden ikinci vakaydı. Bu yüzden Mart ayının başında, iki aydan fazla bir süre Akdeniz’de bir tekne gezisinde kalan ve aynı zamanda başlangıçta Türkiye’ye giden yaklaşık 900 ineği harcamak zorunda kaldılar.

2018 yılında Avrupa Birliği ülkeleri 625.000’i inek, 2.2 milyonu koyun ve keçi olmak üzere 2,8 milyondan fazla hayvan ihraç etmişti. Koyun ve keçilerin yarısından fazlası Romanya’dan geldi. En sık gidilen destinasyonlar Türkiye, Suriye, Ürdün, Mısır ve Libya idi. AFP, AB istatistiklerine dayanarak, hayvanların en çok Romanya, Fransa ve İspanya’daki limanlardan geldiğini söyledi.

Birkaç yıldır, hayvan hakları aktivistleri, genellikle eski olan ve örneğin alçak tavanlar veya dik platformlar nedeniyle hayvanları taşımak için uygun olmayan gemilerin yetersiz durumuna dikkat çekiyorlar. Çoğu durumda, bunlar araba taşımak için kullanılan gemilerdir. Yolculuk sırasında herhangi bir zorlukla başa çıkmak için genellikle hiçbir veteriner hekim bulunmamakta. Ortalama olarak, Akdeniz’deki bu yolculuklar beş ila sekiz gün sürüyor, ancak Avrupa Komisyonu’na göre bazen birkaç hafta sürüyor.

Canlı hayvanların taşınmasının nedeni etin dayanıklılığı ya da ritüel kesim ihtiyacı değil, CIWF’den Agathe Gignoux, Avrupa’da önemli ölçüde daha pahalı olacak olan kesimin fiyatı olduğuna inanıyor.

Kripto Para Kazandıran Robot