enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Tiktok, Kullanıcıların Kripto Para Birimlerini Tanıtmasını Yasakladı

Tiktok, Kullanıcıların Kripto Para Birimlerini Tanıtmasını Yasakladı
Kripto Para Kazandıran Robot

Çin hükümeti tarafından alınan kararlara göre tüm dünyada etkin olan Tiktok, kullanıcılarının uygulama üzerinden kripto para tanıtmasını yasakladı. Daha önce Çin’in Twitter’ı olan Weibo da bu yasağa uymuş, kripto para tanıtımı yapan hesapları kapatma kararı almıştı.

Kripto Para Tanıtımı Yasaklandı

Tüm dünyada kullanılan ve global alanda ünlenen Tiktok, Çin Devletinin aldığı kararlar doğrultusunda ilginç bir karara imza attı. Uygulama üzerinden herhangi bir şekilde kripto para tanıtımı gerçekleşmeyecek. Şirket ayrıca kripto para birimiyle ilgili reklamları da yasaklıyor.

Sosyal medya platformu Tiktok, kripto para birimlerini ve ilgili ürün ve hizmetleri tanıtan içeriği yasakladı. Şirketin “Markalı İçerik Politikası” şunları içeriyor:

ada coin

“Tüm finansal hizmetler ve ürünler, kripto para birimi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yasaktır”

Şirket, Reklamları da Yasaklıyor

Tiktok yalnızca kullanıcılarına kripto parayı yasaklamıyor. Aynı zamanda uygulama üzerinden dijital varlık reklamlarını da bu listeye dahil ediyor.  ABD ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere çoğu ülkede Tiktok açıklamasında, “Sanal para birimlerini/kripto para birimlerini (örneğin bitcoin ve ethereum) tanıtan reklamların yanı sıra kripto para birimi ticaret platformları ve danışmanlık hizmetleri yasaktır” ifadelerine yer verdi.  

Kripto Para Kazandıran Robot

Financial Times’a göre, Tiktok’un hamlesi, bireylerin yanıltıcı olabileceği ve genç tasarruf sahiplerine zarar verebileceği endişeleriyle Tiktok’tan finansal bilgi alma konusunda uyarılmasının ardından geldi.

Informed Choice’da müşteri eğitimi başkanı Martin Bamford, Tiktok’un yasağının “örneğin, bir ticaret platformuna kaydolmak ve ücretsiz hisse almak için bir bağlı kuruluş bağlantısına yol açan doğrudan veya dolaylı olarak sponsorlu içeriği sıkıştıran” bir platform olduğuna inanıyor. O şu görüşte:

Bu markalı içeriğin büyük bir kısmını Tiktok’ta görüyoruz, genellikle yetersiz bilgili yorumculardan, zenginlik vaadiyle takipçileri cezbediyor, ancak gerçekte paralarını bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla kaydolan insanlardan kazanıyor.

Birçok kişi, popüler meme-kripto dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere kripto para birimlerini tanıtmak için Tiktok’u kullanıyor. Bazı Tiktok videoları, çeşitli kripto para birimlerinin fiyatlarını bile pompaladı.

ada coin
ETİKETLER: , ,