Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Tiktok, Kullanıcıların Kripto Para Birimlerini Tanıtmasını Yasakladı

Tiktok, Kullanıcıların Kripto Para Birimlerini Tanıtmasını Yasakladı
Kripto Para Kazandıran Robot

Çin hükümeti tarafından alınan kararlara göre tüm dünyada etkin olan Tiktok, kullanıcılarının uygulama üzerinden kripto para tanıtmasını yasakladı. Daha önce Çin’in Twitter’ı olan Weibo da bu yasağa uymuş, kripto para tanıtımı yapan hesapları kapatma kararı almıştı.

Kripto Para Tanıtımı Yasaklandı

Tüm dünyada kullanılan ve global alanda ünlenen Tiktok, Çin Devletinin aldığı kararlar doğrultusunda ilginç bir karara imza attı. Uygulama üzerinden herhangi bir şekilde kripto para tanıtımı gerçekleşmeyecek. Şirket ayrıca kripto para birimiyle ilgili reklamları da yasaklıyor.

Sosyal medya platformu Tiktok, kripto para birimlerini ve ilgili ürün ve hizmetleri tanıtan içeriği yasakladı. Şirketin “Markalı İçerik Politikası” şunları içeriyor:

“Tüm finansal hizmetler ve ürünler, kripto para birimi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yasaktır”

Şirket, Reklamları da Yasaklıyor

Tiktok yalnızca kullanıcılarına kripto parayı yasaklamıyor. Aynı zamanda uygulama üzerinden dijital varlık reklamlarını da bu listeye dahil ediyor.  ABD ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere çoğu ülkede Tiktok açıklamasında, “Sanal para birimlerini/kripto para birimlerini (örneğin bitcoin ve ethereum) tanıtan reklamların yanı sıra kripto para birimi ticaret platformları ve danışmanlık hizmetleri yasaktır” ifadelerine yer verdi.  

Financial Times’a göre, Tiktok’un hamlesi, bireylerin yanıltıcı olabileceği ve genç tasarruf sahiplerine zarar verebileceği endişeleriyle Tiktok’tan finansal bilgi alma konusunda uyarılmasının ardından geldi.

Informed Choice’da müşteri eğitimi başkanı Martin Bamford, Tiktok’un yasağının “örneğin, bir ticaret platformuna kaydolmak ve ücretsiz hisse almak için bir bağlı kuruluş bağlantısına yol açan doğrudan veya dolaylı olarak sponsorlu içeriği sıkıştıran” bir platform olduğuna inanıyor. O şu görüşte:

Bu markalı içeriğin büyük bir kısmını Tiktok’ta görüyoruz, genellikle yetersiz bilgili yorumculardan, zenginlik vaadiyle takipçileri cezbediyor, ancak gerçekte paralarını bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla kaydolan insanlardan kazanıyor.

Birçok kişi, popüler meme-kripto dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere kripto para birimlerini tanıtmak için Tiktok’u kullanıyor. Bazı Tiktok videoları, çeşitli kripto para birimlerinin fiyatlarını bile pompaladı.

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,