Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Tim Cook, Apple’ın Araba Planları Hakkında İpuçları Verdi!

Tim Cook, Apple’ın Araba Planları Hakkında İpuçları Verdi!
Kripto Para Kazandıran Robot

Tim Cook, Apple’ın Araba Planları Hakkında İpuçları Verdi!

Tim Cook-Apple’ın araba planları hakkında bazı ipuçları veren Tim Cook;  Elon Musk ve Tesla hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin kendi arabasını geliştirmek için yeni görüşmeler yaptığına yönelik haberlerin ardından, otonom araçlardaki çalışmalarına işaret etti.

Cook, pazartesi günü yayınlanan Kara Swisher ile gerçekleştirdiği bir röportajda, “Benim görüşüme göre, özerkliğin kendisi temel bir teknolojidir. Bir şekilde geri adım atarsanız, arabanın birçok yönden bir robot olduğunu görürsünüz. Otonom araba da bir robot olduğu için özerklikle yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Apple’ın bu konuda ne yaptığını zamanla göreceğiz. İçeride pek çok şeyi araştırıyoruz. Birçoğu asla gün ışığı görmeyecektir. Bunun olmayacağını söylemiyorum.” açıklamasında bulundu.

Apple’ın bir arabanın tamamı veya teknolojisi için çalışıp çalışmadığı sorusu hakkında yorum yapmak istemeyen Cook, “Donanımı, yazılımı ve hizmetleri entegre etmeyi, bunların kesişme noktalarını bulmayı seviyoruz. Ayrıca, bunun etrafındaki birincil teknolojiye sahip olmayı da seviyoruz.” dedi.

Tim Cook-Apple’ın araba planları hakkında bazı ipuçları veren Tim Cook;  Elon Musk ve Tesla hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Uzun zamandır otomobil işine kendi aracıyla girmesi veya teknolojisini diğer otomobil üreticilerine satması beklenen Apple, bunu yapmayı planladığını gösteren bir takım adımlar atmıştı.

Mühendislik kademelerini güçlendirmek için çalışan şirket, 2019’da otonom araç başlangıcı Drive.ai’yi satın aldı.

Apple, o zamanlar Tesla’nın kıdemli Mühendislik Başkan Yardımcısı olan Doug Field’ı, muhtemelen sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışması için 2018’de işe aldı. Ayrıca, şu anda Apple’daki Özel Projeler Grubu’nun Kıdemli Mühendislik Müdürü olan eski Tesla Mühendislik Başkan Yardımcısı Michael Schwekutsch dahil olmak üzere, birkaç eski Tesla çalışanını da yanına çekmişti.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketi Apple’a satmak için görüşmeler başlatmak istemesine rağmen Cook bir toplantı yapmayı reddetmişti.

Cook, Swisher’a “ Elon’a büyük bir hayranlık duyduğunu, Tesla’nın liderliğini bu kadar uzun süre sürdürmekle inanılmaz bir iş çıkardığını ve onları çok takdir ettiğini” söyledi.

CNBC, Apple’ın Georgia, West Point’teki Kia montaj fabrikasında Apple markalı bir otonom elektrikli araç üretmek için Hyundai-Kia ile bir anlaşma yapmaya yakın olduğu şeklinde bir haber yayınlamıştı.

Ancak araba üreticileri daha sonra iddiaları yalanlamıştı.

Kaynak: www.cnbc.com

Kripto Para Kazandıran Robot