Trump şu anda Karayipler’deki lüks konutlarından birini satıyor

Trump şu anda Karayipler’deki lüks konutlarından birini satıyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Trump şu anda Karayipler’deki lüks konutlarından birini satıyor

Trump şu anda Karayipler’deki bulunan lüks konutlarından birini satıyor. Trump, Karayipler’de ikamet ettiği Plum Körfezi’ndeki kumsalda bulunan Le Château des Palmiers’i dört yıldan daha uzun bir süre önce satmaya çalışmıştı. O sırada potansiyel bir alıcıdan 11 milyon dolar daha talep etmişti. Bu haber Bloomberg tarafından bildirildi.

Eski Amerikan başkanının lüks konutunda beş yatak odası, ısıtmalı yüzme havuzu, spor salonu, medya odası, on kişilik yemek odası ve dört yatak odalı bir bahçe villası bulunuyor. Geniş arazide açık yüzme havuzu, tenis kortu ve açık bar da bulunmaktadır. Konutun bir kısmı da bir havuz kulübesidir.

Potansiyel bir alıcı için tüm kompleksi sınırlayan sekiz metre yüksekliğe kadar bir duvar garanti edilmiştir. Denize doğru daha iyi bir görüş için beş metreye düşürülebilir.

Donald Trump, uzun zamandır dünyanın en büyük gayrimenkul patronlarından biri. Sonuçta, cumhurbaşkanlığına katılmadan önce, birkaç yıl bir emlak ticaret şirketi olan The Trump Organization’un başkanı ve CEO’su olarak görev yaptı. Dünya çapında birçok otel, kumarhane ve golf sahası işletmektedir.

ada coin

Ancak salgın sırasında Trump’ın şirketleri önemli kayıplar yaşadı. Gelirleri geçen yıl neredeyse yüzde 38 düştü. Beyaz Saray’dan sadece birkaç blok ötede, eski başkanın Washington otelinden elde edilen gelir 2020’de yüzde 63 düştü. Benzer bir düşüş, geçen yıl 9,2 milyon dolar kazanan Trump’ın Las Vegas’taki oteli tarafından bildirilirken, 2019’da 23,3 milyon dolar gelir toplanmıştı. Miami’deki Doral Golf Resort, bir önceki yıl 77 milyon dolardan geçen yıl 44 milyon dolarlık gelire sahipti.

Ek olarak, Trump’ın mülkleri toplamda 1 milyar dolardan fazla borç yükü altında. Eski başkanın şahsen sorumlu olduğu 300 milyon doların üzerinde ödeme önümüzdeki yıllarda ödenecek ve bu Trump için bir sorun olabilir.

Pandeminin geliri üzerinde önemli bir etkisi oldu. Toplamda, eski ABD başkanına ait yaklaşık 500 şirketten oluşan Trump Organizasyon holdingi, 2020’de 278 milyon dolarlık gelir bildirdi. Satışlardan elde edilen para, borçların ödenmesinde Trump için faydalı olacak.

Geçmişte, eski cumhurbaşkanı birkaç mülkünü satmaya çalışmıştı. Ancak, gerekli miktarlar çok yüksek olduğu için satışlarda genellikle başarısız oldu. Bunun bir örneği, 2019’da 500 milyon dolar istediği Washington, DC’deki Trump Otelidir. Ancak, teklif edilen en yüksek tutar 150 milyon dolara kadar daha düşüktü.

Kripto Para Kazandıran Robot