Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

TUI Yaz Tatili Programlarını Azaltacağını Duyurdu

TUI Yaz Tatili Programlarını Azaltacağını Duyurdu
Kripto Para Kazandıran Robot

TUI yaz tatili programlarını azaltacağını duyurdu. Şirket, yeni karantina önlemleri nedeniyle bu kararı aldığını açıkladı.

Dünyanın önde gelen turizm şirketlerinden TUI, Avrupa’da yeni karantina önlemleri alınmasının ardından, bu yaz için tatil programlarını azaltmaya gideceğini; aşılamanın artmasıyla yılın geri kalanında tatil rezervasyonlarının artacağını kaydetti.

Dünyanın en büyük tur operatörü konumunda olan TUI tarafından yapılan açıklamada, temmuz ayından yüksek sezon için 2019 yılının yüzde 75’i kadar tur paketi satılacağı kaydedildi. Şirketin önceki hedefi ise mayıs ve haziran da dahil, 2019’un yüzde 80’i kadar paket satmaktı.

Avrupa’da alınan yeni karantina önlemleri ve seyahat yasaklarının ne zaman kaldırılacağına dair belirsizlikler, tatil planlarının da belirsiz kalmasına yol açıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın uçuşların yeniden açılma tarihini 5 Nisan’a kadar ertelemesi beklenirken Almanya ve Fransa da yeni karantina kısıtlamalarını devreye aldı.

TUI tarafından yapılan açıklamada, “Salgında ve aşılama kampanyasında ilerleme kaydedilirse, şirket seyahat yasaklarına ve müşteri talebine bağlı olarak kapasitesini kısa vadede artırabilir.” ifadeleri kullanıldı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın daha önce hava seyahatlerinin normalleşmesiyle ilgili planını duyurmasıyla birlikte EasyJet ve TUI’nin yaz tatili için aldığı rezervasyonlarda talep patlaması gözlenmişti.

Söz konusu açıklamanın ardından EasyJet’in bilet satışları neredeyse 4 katına çıkarken Türkiye, İspanya ve Yunanistan’a tatil paketleri satan TUI’nın rezervasyonları ise 6 katına çıkmıştı.

Kripto Para Kazandıran Robot