Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Türk Lirası, Bayram Öncesinde Değer Kazandı

Türk Lirası, Bayram Öncesinde Değer Kazandı
Kripto Para Kazandıran Robot

Türk Lirası, bayram öncesinde yapılan kurban alışverişleri neticesinde değer kazandı ve Dolar/TL kuru düştü. Salı günü başlayacak olan bayram için vatandaşlar ellerindeki dolarları bozup, TL’ye geçiş yaptı. Bu gelişmenin yanı sıra FED başkanı Jerome Powell’ın da yaptığı konuşma Doların nabzını biraz olsun düşürdü.

Son Bir Ayın En Yüksek Rakamı

Dolarda son bir ayın en yüksek rakamını yakalayan Türkiye, bayram ile birlikte nakde çevrilen dövizler sayesinde dolar karşısında değer kazandı.  Fed Başkanı Jerome Powell’ın güvercin mesajlarıyla 8,51 seviyesine kadar geriledi.

ABD’de geçtiğimiz günlerde açıklanan enflasyon rakamları küresel piyasaları germişti. 2008 yılında yaşanan Mortgage Krizi sırasında bu seviyelere çıkan enflasyon sonrasında FED Başkanı Powell’dan açıklama gelmişti.  Ayrıca bu hafta dolar karşısında değer kazanmaya başlayan Türk lirası, bayram öncesinde nakite dönüş eğiliminin artması ve Powell’ın Senato’daki güvercin konuşmasıyla kazançlarını sürdürdü.

FED’in Mesajları Yumuşadı, Piyasalar Düzeldi

FED daha önceki toplantılarında enflasyon konusunda hamleleri olduğunu ve sırası geldiğinde rahatlıkla bu yangını söndürebileceklerini söylemişti. Bu mesajlar piyasaları bir türlü rahatlatmadı. Geçtiğimiz günlerde FED Başkanı Jerome Powell daha yumuşak mesajlar verince piyasalar daha doğru pozisyon almaya başladı. Dolar kuru 16 Haziran’da yapılan Fed toplantısı ve politika yapıcıların şahin mesajlar vermesinden sonra ilk defa bu kadar düşük seviyeleri gördü.

Türkiye’nin kredi temerrüt risk primi (CDS) 382 baz puan seviyesinde bulunurken 2 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 18,88 civarında seyrediyor. 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvil faizi yüzde 1,32 civarında seyrederken Blloomberg Dolar Spot Endeksi 1.145 seviyesinde bulunuyor.

Powell’dan Enflasyon Yorumu: Riskleri İzliyoruz

Powell, ABD Kongresi’ndeki iki günlük maratonun son gününde enflasyonla ilgili mesajlar verdi. Powell, enflasyonun rahatsız edici seviyelere gelmesine rağmen Fed’in ABD ekonomisini destekleyici nitelikteki duruşunu savundu.

Powell, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’ndeki sunumunda enflasyonun hedef seviye olan yüzde 2’nin üzerinde seyretmesinin ekonominin yeniden açılmasına bağlı bir şok olduğunu söyledi ve “Elbette biz de bu durumdan memnun değiliz” diye konuştu.

Fed Başkanı Powell, ABD’deki fiyat gelişmelerini tarihte eşi benzeri olmayan bir gelişme olarak nitelendirirken, Fed’in gelişmeleri yakından izlediğini söyledi. Powell konuyla ilgili olarak “Temel durumu ve ayrıca riskleri anlamaya gerçekten çabalıyoruz” dedi.

Kripto Para Kazandıran Robot