Türk Lirası Değer Kaybını Sürdürdü

Türk Lirası Değer Kaybını Sürdürdü
Kripto Para Kazandıran Robot
23.04.2021
0
A+
A-

Türk Lirası değer kaybını sürdürdü. Yurt içi piyasaların kapalı olduğu bugün, TL baskılanmaya devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yurtiçi piyasaların kapalı olduğu bugün, küresel piyasalarda devam eden işlemlerde TL baskılanmaya devam etti.

Küresel piyasalarda güne 8,32 seviyesinde başlayan dolar/TL 8,39’un üzerini test etti. Bloomberg Dolar Endeksi ise ABD Başkanı Biden’ın basında yer alan sermaye kazançlarını vergilendirme haberlerinden sonra düşüş gösterdi.

Birçok ülkenin parası ABD doları karşısında değer kazanırken, Türk Lirası Tayland bahtı ile birlikte negatif bölgeden ayrılamadı.

Döviz Mevduatları Artmaya Devam Etti

Döviz mevduatlarındaki artış 16 Nisan haftasında da sürdü. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) verilerine göre yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatları 16 Nisan haftasında 2,2 milyar dolar artarak 225,2 milyar dolar seviyesine çıktı.

ada coin

Parite etkisi baz alınmamış verilere göre 6 Nisan haftasında döviz mevduatlarında artış 1,4 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Parite etkisi baz alınmamış veride gerçek kişilerin döviz mevduatları 257 milyon dolar artarken, tüzel kişilerin döviz mevduatları ise 1,1 milyar dolar arttı.

TCMB başkanının değişmesinin ardından kurda görülen yükselişten sonra döviz mevduatları düşmüş, 232 milyar dolar seviyesinden 221 milyar dolara gerilemişti.

Kripto Para Kazandıran Robot