Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Türkiye ile Yunanistan Bugün 61. Kez Görüştü

Türkiye ile Yunanistan Bugün 61. Kez Görüştü
Kripto Para Kazandıran Robot

Türkiye ile Yunanistan Bugün 61. Kez Görüştü

Türkiye ile Yunanistan bugün 61. kez görüştü. Tarafların 61. istikşafi görüşmesinde bir sonraki görüşmenin Atina’da olmasına karar verildi.

Bugün, Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerin 61. turu yapıldı.

Diplomatik kaynakların aktardığı bilgilere göre, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen görüşmelere Türkiye’yi temsilen Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler-Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdür Yardımcısı Barış Kalkavan katılırken, Yunanistan’ı emekli Büyükelçi Pavlos Apostolidis, Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Büyükelçi Aleksandros Kuyu ve Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri’nin Özel Kalem Müdürü İfigeniya Kanara temsil etti.

Bu görüşmede, daha önce gerçekleştirilen 60 turda neler konuşulduğu değerlendirilirken, hali hazırdaki durum ve son gelişmeler ile önümüzdeki döneme dair bu konularda izlenebilecek yollar üzerinde duruldu.

Türkiye ve Yunanistan, istikşafi görüşmelerin 61. turunda, bir sonraki görüşmenin Atina’da yapılması konusunda ortak karara vardı.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis milletvekillerine yaptığı bir konuşmada, “Uluslararası Hukuk çerçevesinde Türkiye ile Ege ve Doğu Akdeniz’deki münhasır ekonomik bölge sınırlarını görüşmeye istekliyiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye ve Yunanistan, Ege sorunlarına iki tarafın da onaylaması mümkün olan kabul, “adil, kalıcı ve kapsamlı” çözüme hazırlık olması amacıyla istikşafi görüşmelere 12 Mart 2002’de Ankara’da başlamıştı.

Türkiye ve Yunanistan’ın dışişleri bakanlarının müsteşarları arasında yürütülen görüşmelerin sonuncusu olan 60. tur, 1 Mart 2016’da Atina’da gerçekleştirilmişti. O dönemin Yunan hükümeti tarafından askıya alınan istikşafi görüşmeler, bu tarihten sonra siyasi istişareler şeklinde yürütülmüş fakat istikşafi boyuta varamamıştı.

İstikşafi Görüşme Nedir? İstikşafi Ne Demek?

Türk Dil Kurumuna (TDK) göre, “istikşaf” kelime kökeni Arapça olan ve “araştırma, keşfetme” anlamına gelmektedir.

“İstikşaf” kelimesini, özellikle son günlerde sıklıkla duyuyoruz. Türkiye ve Yunanistan istikşafi görüşmelerinin gündeme gelmesiyle birlikte, bu kelimenin anlamı da vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor.

“İstikşafi” kelimesinin daha çok diplomatik alanda kullanıldığını görüyoruz. Diplomatik görüşmeler için bu kelime “ön görüşme, araştırma-tanıma görüşmesi” gibi anlamları ifade etmek için kullanılıyor.

Kripto Para Kazandıran Robot