enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Ukrayna, Kaçak Kripto Maden Çiftliğini Kapattı

Ukrayna, Kaçak Kripto Maden Çiftliğini Kapattı
Kripto Para Kazandıran Robot

Ukrayna’da hem kaçak hem de çalıntı elektrik ile üretim yapan kripto maden çiftliğine operasyon yapıldı.  Tesis, Chernihiv bölgesindeki bir baskın sırasında el konan 150’den fazla maden kulesine sahipti.

Ukrayna, Kripto Madencilik Çiftliğini Kapattı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkenin kuzey kesiminde Chernihiv Oblastında faaliyette olan ve herhangi bir izni de bulunmayan kripto maden çiftliği kapatıldı. Yapılan operasyonda 150’den fazla kulesi bulunduğu tespit edilen tesis, aynı zamanda kaçak elektrik de kullanıyordu. Forklog, kimliği belirsiz mal sahiplerinin tesisi yasadışı bir şekilde bölgenin elektrik şebekesinin bir trafo merkezine bağladığını bildirdi.

Madencilik çiftliğinde çalıntı elektrikle çalışan 150 ASIC vardı. Diğer yardımcı ekipmanlarla birlikte bir arama sırasında SBU ajanları tarafından ele geçirildiler. Madencilik donanımı, kiralık depolara kuruldu ve sadece iki ayda tahmini 3 milyon Ukraynalı Grivnası veya yaklaşık 110.000 ABD Dolarlık enerji kullanımı gerçekleştirdiği tespit edildi.

ada coin

Emniyet teşkilatına göre, madencilerin bağlı olduğu trafo merkezi, şehrin su dağıtım şirketi Nizhyn’deki ambulans hizmetine ve diğer önemli tesislere güç sağlıyor. SBU, bölgenin bir kısmının elektriksiz kalmış olabileceğini belirterek, madencilik çiftliğinin acil durumlara ve arz kesintilerine neden olabileceğini belirtti.

Yasadışı maden tesisinin operatörlerinin, hırsızlığı yerel elektrik kuruluşundan saklamaya çalıştıkları ve sayaç okumalarını düşürmelerine olanak tanıyan özel ekipman taktıkları bildiriliyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Ukrayna’da İlk Kripto Madencilik Operasyonu Değil

Kripto Para Kazandıran Robot

Ukrayna’nın güvenlik hizmeti son zamanlarda kripto alanında oldukça aktif ve bu yıl içerisinde yapılan ilk madencilik operasyonu değil. Haziran ayının başlarında, SBU, Dnipropetrovsk Oblastı’ndaki elektrik şebekesine yasadışı olarak bağlı bir kripto çiftliği buldu. Basın açıklamasına göre, ajanlar üç ayda 70.000 doların üzerinde ödenmemiş elektrik kullanan 350 madencilik kulesine el koydu.

Kripto para birimleri, dünyanın en iyi benimseyenleri arasında yer alan bir ülke olan Ukrayna’da henüz düzenlenmemiştir. Ancak, Kiev’deki yetkililer hala büyüyen endüstri için uygun düzenlemeler üzerinde kafa yoruyorlar.

Parlamentonun Dijital Dönüşüm Komitesi tarafından yakın zamanda güncellenmiş bir “Sanal Varlıklar Üzerine” yasa tasarısı öne sürüldü. Bu yaz kabul edilmelidir, ancak Ukrayna Ulusal Bankası da dahil olmak üzere mali düzenleyiciler taslağın daha fazla gözden geçirilmesi konusunda ısrar ettiler.

ada coin