Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Unicredit Türkiye İçin Enflasyon Tahminini Paylaştı

Unicredit Türkiye İçin Enflasyon Tahminini Paylaştı
Kripto Para Kazandıran Robot
02.04.2021
0
A+
A-

Unicredit, Türkiye için enflasyon tahminini paylaştı. Kurum, mart ayı ve yıl sonuna ilişkin beklentisini açıkladı.

Unicredit‘in tahminlerine göre, Türkiye’yi mart ayında yüzde 16,3 manşet enflasyon beklerken, çekirdek enflasyonun da yüzde 16,9’a çıkacağı beklentileri açıklandı.

Şubat ayında yüzde 15,6 olarak gerçekleşen enflasyon oranının, mart ayında yüzde 16,3’e çıkacağını tahmin eden Unicredit, gıda fiyatlarında aylık yüzde 1,4’lük bir artış beklediklerini de dile getirdi.

2021 yılı sonunda enflasyonun yüzde 15’e doğru düşeceğini belirten Unicredit, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini beklenenden daha önce yüzde 15 seviyesine indirebileceğini ifade etti.

Unicredit, gıda enflasyonunun şubat ayına kıyasla düşüş kaydedeceğini belirterek mart ayında gıda enflasyonunun yüzde 17,8 olarak geleceğini düşündüklerini dile getirdi.

Goldman Sachs da Türkiye Tahminlerini Paylaşmıştı

Goldman Sachs da 30 Mart’ta yayımladığı bir rapor ile Türkiye için enflasyon tahminini paylaşmıştı. Nisan ayında enflasyonun yüzde 18’e yükselmesini bekleyen banka, yıl sonu için enflasyonun en fazla yüzde 15’e düşebileceğini ifade etmişti.

TCMB’nin faiz indirimi için 2021 yılının dördüncü çeyreğine kadar pek fazla alanı olmadığını dile getiren Goldman Sachs, 2021’in ilk yarısında hala faiz artırma riskinin bulunduğunu da vurgulamıştı.

Kripto Para Kazandıran Robot