Ünlü Yatırım Bankası Stratejistinden Kritik Altın Tahmini!

Ünlü Yatırım Bankası Stratejistinden Kritik Altın Tahmini!
Kripto Para Kazandıran Robot

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets, 2021 yılında altın fiyatlarının çıkacağı seviyeleri söyledi.

Ünlü yatırım bankası stratejistinden kritik altın tahmini geldi. Piyasayı değerlendiren Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets, altın fiyatları konusunda kritik tahminlerde bulundu. Sheets, enflasyonun 2021 yılında artmasının beklenmesine karşın altın fiyatlarının şu anki seviyelerin daha da altını göreceğini belirtti.

Daha Da Düşebilir

Morgan Stanley’in ekonomistleri, ABD enflasyonunun gelecek 2 yıl içerisinde yüzde 2’nin biraz üzerinde artmasını bekliyor. Bu nedenle bu durum Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets’e göre, altının en uygun göründüğü enflasyon için kontrolden çıkmış gibi görünen bir senaryo değil.

Ünlü stratejist konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Altın anlatının önemli olduğu bir varlıktır. 2021’de salgın iyileşmeye hazır görünüyor. Ekonomik veriler gelişiyor. Siyaset daha sakin hale geldi ve faiz oranları yükselmeye başlıyor. Altın, ekibimin yürüttüğü daha nicel, varlıklar arası yaklaşımlarda düşük puan alıyor. Altının getirisi, özellikle diğer emtialara göre düşük. Değerlemesi özellikle çekici değil. Fiyat ivmesi zayıf, yani düşen mallar genellikle düşmeye devam ediyor ve gelişmekte olan mevcut ekonomik veriler, genellikle altının diğer varlıkların altında performans gösterdiği anlamına geliyor.”

ada coin

Yıl Sonuna Kadar 1800 Doların Biraz Altında İşlem Görecek

Andrew Sheets, konuya yönelik değerlendirmelerinin devamında 2021 yılı sonuna kadar altının 1800 dolar/ONS’un biraz altında işlem göreceğini söylüyor. Ünlü ekonomist, toparlanan enflasyon görünümüne karşın altın fiyatlarının daha da düşeceğine dikkat çekiyor. Andrew Sheets konuya yönelik açıklamalarına şu şekilde devam ediyor:

“Altın fiyatlarına gelince, 1.800 dolar/ONS’un biraz altında bir fiyat tahmin ediyoruz. Yıl sonuna kadar bu seviyeleri bekliyoruz. Enflasyon yükselirken bile altın fiyatları, mevcut seviyelerden daha fazla düşüş olduğunu ima ediyor.”

Kripto Para Kazandıran Robot