Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

UNWTO, turizm sektörünün toparlanması için iki senaryo belirledi

UNWTO, turizm sektörünün toparlanması için iki senaryo belirledi
Kripto Para Kazandıran Robot

UNWTO, turizm sektörünün toparlanması için iki senaryo belirledi

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), 2021’in ikinci yarısında bu segmentte olası bir toparlanma için iki senaryo belirledi.

Kurum, turist barometresinin son sayısının yayınlanmasının ardından öngörülerde bulundu ve koronavirüs salgınının yıkıcı etkisinin bu takvim yılında da devam ettiğine işaret etti.

Söz konusu barometreye göre Ocak 2021’de yabancı turist sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 87 azaldı.

Organizasyon, “Zorunlu testler, karantina ve bazı durumlarda sınırların tamamen kapatılması uluslararası seyahatin yeniden başlamasını engelledi. Ayrıca aşıların dağıtımı ve aşılama hızı beklenenden daha yavaştı ve bu da turizmin yeniden başlamasını daha da geciktirdi.” dedi.

Turizmi yeniden canlandırmaya yönelik UNWTO senaryoları, başta seyahat kısıtlamalarının daha geniş bir şekilde kaldırılması, aşılama kampanyalarının başarısı ve Avrupa Komisyonu tarafından önerilen dijital yeşil sertifikalar gibi uyumlu protokollerin uygulamaya konulması gibi birçok faktöre dayanmaktadır.

İlk senaryo, Temmuz ayında turizmin canlanmasını öngörüyor ve bu, 2020’deki tarihi düşüşlere kıyasla 2021 yılına kadar yabancı turist sayısında yüzde 66’lık bir artışa neden olabilir.

Bu durumda yurtdışındaki turist sayısı 2019’da kaydedilen rakamlardan yine de yüzde 55 daha düşük olacaktır.

İkinci senaryo, Eylül ayında turizm sektöründe potansiyel bir toparlanma öngörüyor ve bu da yabancı turist sayısında yüzde 22’lik bir artışa yol açacak ve 2019’a göre yüzde 67 daha az olacak.

UNWTO, “UNWTO, turizmin güvenli bir şekilde yeniden başlatılmasını sağlamak ve sektörde bir yıl daha büyük kayıpların yaşanmasını önlemek için ülkeler arasında seyahat protokollerinin daha güçlü koordinasyonu çağrısında bulunurken, yılın geri kalanına ilişkin görünüm ihtiyatlı olmaya devam ediyor.” dedi.

Kripto Para Kazandıran Robot