enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Uzun Vadeli Yatırım

Uzun Vadeli Yatırım
Kripto Para Kazandıran Robot

Uzun Vadeli Yatırım

Kripto para piyasalarında işlem yapan birçok yatırımcı kısa vadeli yatırım kararları vermektedir. Genellikle çoğu yatırımcı ya kaldıraçlı işlemlerde yatırım yapmakta ya da günlük, haftalık hatta bazen saatlik al-sat işlemleri gerçekleştirmektedir. Oysaki kripto para piyasaları volatilitesi oldukça yüksek olan piyasalardır ve kısa vadeli yatırım kararları çoğu zaman beklenen sonuçları vermezken, zarara yol açabilmektedir. Bu nedenle kısa vadeli işlemlerde beklediği sonuçları elde edemeyen yatırımcılar gözlerini uzun vadeli yatırımlara çevirmektedirler. Kripto para piyasaları da içerisinde uzun vadeli yatırıma müsait oldukça fazla sayıda coin barındırmaktadır. Zaten ufak bir araştırma yapıldığında da fark edilebileceği gibi kripto para piyasalarında uzun vadeli yatırımlarla kısa vadeli alım satımlar kıyaslandığında, uzun vadeli yatırımlar oransal olarak daha yüksek getiriye sahiptirler. Bu sebeplerden ötürü kripto para piyasalarında işlem yapan her yatırımcının, uzun vadeli olarak elinde bulundurduğu birkaç coin olması gelecekte bu yatırımcılar için güzel kazançlar ortaya çıkartabilir.

Uzun Vadeli Yatırım Yapmak İçin En Uygun 5 Coin

Uzun vadeli yatırıma müsait olan ve gelecekte yatırımcılarına yüksek kazançlar sunması beklenen coinlerden bazılarını ayrıntılı olarak ele alacağız.

1-SafeMoon Coin

SafeMoon coin 8 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. SafeMoon coin yaratıcısı ise John Karanoy’dir. Piyasa sürüldükten kısa süre sonra yakalamış olduğu fiyat artışı sayesinde yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. SafeMoon coin çoğu kripto para biriminin aksine oldukça dalgalı olan fiyat hareketlerinin ortadan kaldırılmasını hedeflemektedir. SafeMoon coin için en önemli kavramlardan biri fiyat istikrarıdır diyebiliriz. SafeMoon coin, dalgalı fiyat hareketlerini ortadan kaldırmak için merkezi olmayan finans belirtecini yani kısaca DeFİ kullanır.

SafeMoon coin herhangi bir kripto para borsasını ya da finansal kurumu aracı olarak kullanmamaktadır. Yatırımcılarına ise varlıklarını ellerinde tutmalarını teşvik edici özellikler sunmaktadır. SafeMoon coin lansmanı sonrasında, geliştiriciler ellerinde bulunan bütün varlıkları yakmışlardır. Bu sayede dağılım adil bir şekilde gerçekleşmiş ve herkesin eşit hakka sahip olması sağlanmıştır.

ada coin

Ayrıca SafeMoon coin, varlık sahiplerine varlıklarını süresiz olarak uzun vadeli bir şekilde cüzdanlarında tuttukları takdirde pasif bir getiri elde etme imkânı sunmaktadır. Bu sayede satışların azalması sağlanmakta ve dolayısıyla fiyat istikrarı yakalanmaya çalışılmaktadır.

SafeMoon Coin birçok uzman tarafından geleceği parlak kripto para birimleri arasında gösterilmektedir. Yatırımcılarına uzun vadeli olarak varlıklarını elde tutmalarını teşvik eden protokolleri sayesinde, uzun vadeli yatırımcılar için de uygun bir kripto para birimidir.

2-Chiliz Coin

Chiliz coin 2018 yılında piyasaya sürüldü. Chiliz coinin kurucusu ise Alexandre Dreyfus’tur. Yakalamış olduğu yükseliş ve özellikleri sayesinde CoinMarketCap sitesinin öne çıkan kripto para birimlerinden biri olmuştur. Chiliz coin Socios.com platformunun resmi kripto para birimidir.

Kripto Para Kazandıran Robot

Chiliz coin özellikle e-spor, eğlence ve spor sektörlerinde yaygınlaşan Chiliz, yatırımcıları ile eğlence kurumları arasında bir etkileşim kurmayı hedeflemektedir. Chiliz coin, ellerinde bulunduranların bu coin aracılığıyla takımların kararlarında söz sahibi olmasını amaçlamaktadır. Bu sayede spor dünyasında çok popüler bir coindir. Bu da geleceğinin parlak olmasını sağlamaktadır.

Chiliz coinin geleceğinin parlak olduğunu gösteren bir diğer gösterge ise dünyanın önde gelen spor kulüpleriyle yapmış olduğu anlaşmalardır. Analistler ve uzmanlar tarafından alanında lider olarak gösterilen Chiliz Coin uzun vadeli yatırım için müsait bir kripto para birimidir.

Chiliz coinin yakın zamanda e-spor kulüpleriyle de anlaşmalar yapması ve yapacak olması hızlı bir yükseliş yakalaması ihtimalini artırmaktadır. Chiliz coinin anlaşma kurduğu bazı futbol kulüpleri ise; Juventus, Barcelona, Milan, Galatasaray, Paris Saint-Germain olarak sıralanabilir. Son dönemde ise Formula 1 ile ortaklık kurmuştur. Yatırımcısına yeni fırsatlar getirmesi beklenmektedir.

3-BitTorrent

Bittorrent, herhangi bir merkeze bağlı olmaksızın dosya paylaşım imkânı sunmaktadır. Kullanıcılarının birbirine bağlanmasını ve dosya paylaşımı yapmasına izin vermektedir. Bittorrent geleceğine bakıldığında kaliteli bir şekilde işleyen sisteme sahiptir. Bittorrent kullanıcılarına ayrıca yüksek hızda indirme yapma imkânı da tanımaktadır. Merkeziyetsiz paylaşım platformları arasında dünyanın en büyüğü olarak gösterilmektedir.

Bittorrent coin piyasaya sürüldükten sonra ve Binance borsasında da listelenmesiyle beraber ciddi bir yükselişe geçmiştir. Gelecekte potansiyeli oldukça yüksek olarak görülmektedir. Bittorrent gelecekte sunduğu imkanlar sayesinde daha geniş bir kitleye ulaşması beklenen bir kripto para birimidir.

4-Binance Coin

Binance coin, dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından olan Binance borsasının resmi kripto para birimidir. 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Binance coin yatırımcıların sunmuş olduğu çeşitli avantajlar sayesinde kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaktadır. Binance borsasının kullanıcı sayısının da her geçen gün artması ve dünya çapında gittikçe daha bilinir hale gelmesiyle de Binance coin değer kazanmaktadır.

Binance coin yatırımcılarına daha düşük komisyon oranı sunmakta ve Binanca borsasında farklı kripto para birimleriyle yapılan işlemlerden geriye kalan küçük miktarları da Binance coine çevirebilme imkânı vermektedir. Bu sayede Binance borsasında yapılan her işlem sonucunda arta kalan ufak küsuratlar da Binace coin olarak dönüştürülmektedir.

Binance coin geleceği parlak olan bir kripto para birimi olarak görülebilir. Bunun en büyük nedeni Binance borsasında güç geçtikçe artan işlem hacmidir. Dünyanın lider borsalarında birisi olan Binance piyasasının varlığını uzun yıllar sürdüreceğini düşündüğümüzde Binance coin için uzun vadeli yatırım kararı almak daha mantıklı olacaktır. Ayrıca düzenli olarak arzının azalması nedeniyle de Binance coininin yıllar içerisinde yüksek fiyatlara ulaşacağı beklenmektedir.

5-Neo Coin

Neo coin 2014 yılında piyasaya sürüldü. İlk çıktığı günlerde ismi “AntShares” olmasına rağmen daha sonra 2017 yılında ismi değiştirildi ve Neo adını aldı. Neo coinin en önemli özelliği Çin tarafından piyasaya sürülen ilk dijital para birimi olmasıdır. Neo coin, herkes tarafından bilinen Ethereum ile rekabet etmesi amacıyla da piyasaya sürülmüştür. Bu sayede Neo coin, uzun vadeli pek çok yatırımcının gözdesi durumundadır.

Neo coin, sahip olduğu projesi sayesinde sabit bir yatırımcı kitlesi edinmiştir. Neo coin, kodlama dillerini insanların öğrenmesine gerek kalmadan yeni projeler hazırlamasına olanak sağlamaktadır. Neo coin birçok benzersiz özelliğe sahiptir. Bu sayede kripto para piyasalarında öne çıkmaktadır. Neo coin, diğer birçok kripto para biriminin aksine bölünemez bir yapıdadır. Yani 0.5 veya 0.2 gibi küçük dilimlere bölünemez ve bu sayılarda işlem göremez.

Neo, Ethereum ile kıyaslanmaktadır. Ancak Ethereum kullanıcılarına sadece Solidity programında işlem yapma imkânı sunarken, Neo coin C++, Go, Java ve C# gibi birçok farklı dilde yatırımcılarına imkân sunmaktadır. Analistlerin çoğu Neo coinin geleceği hakkında olumlu yorumlar yapmaktadır. Bunun en önemli nedenleri; kurumsal yatırımcılar tarafından dikkatle izlenmesi, Ethereum’a nazaran çok daha avantajlı kodlama imkanlarına olanak tanıması gösterilebilir. Ayrıca Alibaba şirketiyle de ortaklık yapmış olması Neo coin için önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Uzun vadeli olarak bakıldığında Neo coin yatırımcılarına güzel fırsatlar sunmaktadır.

ada coin