Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Visa USD Coin ile Ödeme Kabul Edecek

Visa USD Coin ile Ödeme Kabul Edecek
Kripto Para Kazandıran Robot

Visa bugün bir açıklama yaparak, ödeme ağında USD Coin’in kullanımına izin vereceğini duyurdu.

Visa USD Coin ile ödeme kabul edecek. Bugün konuya ilişkin açıklama yapan Visa, ABD Doları’na bağlı bir stabil kripto para olan USDC’nin ödeme ağındaki işlemlerde kullanımına izin vereceğini bildirdi.

Reuters tarafından verilen bilgilere göre şirket, bunun için Cyrpto.com ile bir pilot program başlattı ve bu seçeneği, 2021 yılında daha fazla iş ortağı ile gerçekleştirmeyi planlıyor.

Visa’nın kripto para biriminin başında görev alan Cuy Sheffield, konu hakkında şunları söyledi:

“Dünyanın dört bir yanında tüketicilerin dijital paralara erişme ve kullanma taleplerinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimiz, bu erişimi sağlayan ürünler oluşturmamızı istiyorlar.”

Şu anki sistemlerde, genel olarak kripto alışverişlerde kullanılırken itibari paraya dönüştürülüyor ve işlem bu şekilde tamamlanıyor. Visa’nın Ethereum blok zincirini kullanacağı bu uygulama, işlemin tamamlanması için kripto parayı geleneksel paraya dönüştürme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırıyor.

Kısa bir süre önce dijital varlık bankası Anchorage ile ortaklık kuran Visa, Cyrpto.com’un Visa’nın Anchorage’deki Ethereum adresine USD Coin göndermesiyle bu ay ilk işlemlerini gerçekleştirdiğini ifade etti.

Visa, USDC’ye yönelik çalışmaları aralık ayında başlatmıştı. Bitcoin gibi kripto paraları “dijital altın” olarak gördüğünü aktaran şirket, bunun yanı sıra Bitcoin’in benimsenmesini ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla adımlar da atmaya hazırlanıyor. Visa CEO’su Alfred Kelly, geçtiğimiz haftalarda “Bitcoin’in itibari paraya kolaylıkla dönüştürülebilmesine ve böylece Visa’nın kabul edildiği dünya çapındaki 70 milyon yerde anında kullanılabilmesine imkan vermek istiyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer yandan Visa, geleneksel bankalarda müşterilerin Bitcoin işlemlerini gerçekleştirebilmek amacıyla da Anchorage ile çalışma yürütüyor.

Kripto Para Kazandıran Robot