Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Warren Buffett’in 2010 nakit rezervleriyle ilgili tavsiyesi

Warren Buffett’in 2010 nakit rezervleriyle ilgili tavsiyesi
Kripto Para Kazandıran Robot

Warren Buffett’in

2010 nakit rezervleriyle ilgili tavsiyesi

Warren Buffett’in 2010 nakit rezervleriyle ilgili tavsiyesi her zamankinden daha alakalı

Warren Buffett,  ilk defa Büyük Durgunluktan sonra,  yatırımcılarına 2010 tarihli mektubunda, “Birinci sınıf mali gücümüzü korumak için çok yüksek bir bedel ödüyoruz” diye yazdı.

Geçen yıl işlerine tutunan ve harcamalarını azaltan birçok Amerikalı nakit parayla dolup taşıyor.

Ekonomi yeniden açıldıkça ve aşılar yükseldikçe, seyahat, yemek, konserler ve spor gibi birçok insan 12 ay boyunca kaçındıkları şeylere dönüş eğilimine başladılar.

“Geleneksel olarak elimizde tuttuğumuz 20 milyar dolarlık nakit eşdeğeri varlıklar şu anda çok düşük bir ücret kazanıyor. Ama rahat uyuyoruz.”

Salgını takiben yol açanlar için, beklenmedik durumlar için yeterli bir acil durum yastığına sahip olduğunuzdan emin olmak, belirsiz bir gelecekle ilgili endişeleri hafifletmeye yardımcı olabilir.

“Warren Buffett ve işletmesi için, 20 milyar dolar gibi görünüyor. Ama en azından rahat uyuyoruz.

Warren Buffett,  ilk defa Büyük Durgunluktan sonra,  yatırımcılarına 2010 tarihli mektubunda,

Baker Newman Noyes vergi uygulamasının genel müdürü James Guarino, “Hepimizin bir miktarı hesaplamak için benzer bir ihtiyacımız olduğundan şüpheleniyorum, ancak miktarın yanında çok daha az sıfır var ” dedi.

Bu nakit yastığı, Buffett’e göre bir “düşük ücret” kazansa bile, Fed’in faiz oranlarını sıfıra yakın tuttuğu günümüzde de dahi erişilebilir bir hesapta saklanmalıdır.

Ancak Buffett’in belirttiği gibi bu “yüksek fiyat”, dalgalı sularda sağlam ve dik olmanızı sağlar.

California, Irvine’de Bright Wealth Advisors’da sertifikalı bir finans planlayıcısı olan Henry Hoang, “Portföyünüzde nakit veya nakit benzerlerinin olması size gönül rahatlığı ve bir piyasa düzeltmesi sırasında diğer herkes aklını kaybettiğinde kazanç sağlama fırsatı verir,” dedi.

Hızlı ve kirli genel kural, acil durum fonunuzda üç ila altı aylık temel yaşam masraflarına ihtiyacınız olmasıdır. Ancak salgından sonra bunda bile değişiklikler göstermektedir.

Acil durum tasarruflarıyla takip edilebilecek tek ortak yaklaşım yoktur. Florida, Plantation’daki CEO ve kurucu ortak Tobias Financial Advisors olan Marianela Collado, “Bu pek çok değişkene bağlı,” dedi.

Collado, göz önünde bulundurulması gereken faktörler gelir kaynakları ki bu “ölçülmesi gerçekten zor” ve yaşam tarzı, genel zenginlik ve “sade eski konfor seviyesi” dedi.

Ya da Buffett’ın dediği gibi, “iyi uyumanıza” izini ne sağlıyorsa.

Kaynak: Yahoo.Finance

Kripto Para Kazandıran Robot