Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Warren Buffett Hisse Senedi

Warren Buffett Hisse Senedi
Kripto Para Kazandıran Robot
08.04.2021
0
A+
A-

Warren Buffett’in Yılda En Az Yüzde 20 Getiri Sağladığı 3 Hisse Senedi!

Warren Buffett Hisse Senedi, Warren Buffett‘in başarısı, çoğunlukla sürdürülebilir rekabet avantajları olan şirketleri seçmesine ve yatırımlarını uzun süre sürdürme isteğine bağlanmıştır.

Berkshire Hathaway, 1965’ten beri hissedarları için yıllık ortalama yüzde 20 getiri elde ediyor.

Bu da yatırımcıların hisselerinin 1965’ten bu yana ortalama olarak her 3,6 yılda bir iki katına çıktığı anlamına gelmektedir. Ayrıca, Berkshire hisselerinin, geçmişten bu yana diğer yatırım şirketlerinden kat be kat üstün bir performans gösterdiğinin kanıtıdır.

Temettü hisse senetleri Buffett’in başarısında önemli bir rol oynadı

Warren Buffett’in başarısı, çoğunlukla sürdürülebilir rekabet avantajları olan şirketleri seçmesine ve yatırımlarını uzun süre sürdürme isteğine bağlanmıştır.

Başarı öyküsünde genellikle gözden kaçan şey, temettü hisselerinin oynadığı roldür. Düzenli temettü ödeyen şirketler genellikle karlıdır ve zamana göre test edilmiş işletim modellerine sahiptir. Bu da, Buffett’in bir işte tam olarak aradığı şeydir.

Buffett, uzun vadede başarılı temettü hisselerine sahip olarak, Berkshire Hathaway’in maliyet esasına uygun bir şekilde yüksek bir getiri elde etmeyi başardı. Görünen verilere göre; Buffett‘ın şirketi, 2021’de 5 milyar dolardan fazla temettü geliri elde edecek.

500-euro-banknot

Warren Buffett’in başarısı, çoğunlukla sürdürülebilir rekabet avantajları olan şirketleri seçmesine

Buffett, bu uzun vadeli holdinglerden yılda yüzde 20’den fazla getiri sağlıyor.

Warren Buffett Hisse Senedi Buffett’in aşağıdaki üç hisse senedine karşı sabrı, Berkshire Hathaway’in ilk maliyet esasına göre, yıllık yüzde 20 ila yüzde 52’lik bir getiri sağlamıştır.

Coca-Cola: İlk maliyet esasına göre yıllık yüzde 52 getiri

İçecek devi Coca-Cola (NYSE: KO), 33 yıldır Berkshire’ın yatırım portföyündedir. Coca-Cola, şubat ayında 59. yıl üst üste temel yıllık temettü tutarını 1,68 dolara çıkarırken, Buffett ve ekibi 2021’de yüzde 52’lik bir getiri toplayacak.

Coca-Cola’yı bu kadar özel bir hisse senedi yapan şey, coğrafi erişim ve üstün pazarlamanın birleşimidir. Şirket, erişim açısından Kuzey Kore ve Küba dışında dünyanın her ülkesinde faaliyet gösteriyor.

Gelişmiş pazarlarda soğuk içecek pazar payının yüzde 20’sine, hızlı gelişen pazarlarda ise yüzde 10’una sahip olan şirketin, yıllık satışlarda 1 milyar dolar ve üzerinde ciro yapan en az 20 markası bulunmaktadır.

Coca-Cola pazarlama konusunda da oldukça başarılıdır. Şirket, sosyal medyanın yanı sıra basılı medyada, televizyonda ve radyoda reklam verme istekliliği ile nesilden nesile geçmeyi başarmıştır.

Coca-Cola, büyüme hızıyla Wall Street’i asla şaşırtmayacak. Buffett, Berkshire Hathaway’in yatırım portföyünden sorumlu olduğu sürece Coca-Cola’nın satılmasının pek olası olmaması, yatırımcıların güvenini kazanmıştır.

adx-indikatoru-nedir
adx-indikatoru-nedir

Moody’s: İlk maliyet esasına göre yıllık yüzde 25 getiri

Warren Buffett’in bir başka yıldız temettü hissesi ve belki de tüm zamanların en büyük yatırımlarından biri, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s (NYSE: MCO).

Berkshire Hathaway, 2000 yılında Dun & Bradstreet’den ayrılmasından bu yana Moody’s hisselerine sahiptir. Şirket, Buffett ve ekibine yılda yaklaşık yüzde 25 getiri sağlamaktadır.

2021’de borç ihracında bir yavaşlama beklense bile, segment hala tarihi normların üzerinde satışlar ve karlar üretmelidir.

Bankalar, hem yerel hem de uluslararası riskleri azaltmak için Moody’s’e güvenmeye başladılar.

American Express: İlk maliyet esasına göre yıllık yüzde 20 getiri

Buffett, finansal hizmetler şirketi American Express’i (NYSE: AXP) 1993’ten beri Berkshire’ın portföyünde tutuyor.

American Express’in, 2021’de Buffett’in şirketine yıllık yüzde 20 getiri sağlaması bekleniyor.

American Express’in işletme modelinin güzelliği, uzun vadeli yatırımcıların kazanacaklarından neredeyse emin olmalarını sağlıyor.

Mesele şu ki, durgunluklar genellikle aylarla ölçülürken, ekonomik genişlemeler yıllarca, hatta belki on yıldan daha uzun sürüyor.

American Express ayrıca varlıklı müşterileri çekme konusunda ciddi bir hünere sahiptir. Bu varlıklı müşteriler ve ödedikleri ücretler, şirketin karını arttırmada büyük rol oynuyor.

Coca-Cola’da olduğu gibi, Buffett’in AmEx hissesi ile yollarını ayırma konusunda hiçbir teşviki bulunmuyor.

Warren Buffett’in başarısı, çoğunlukla sürdürülebilir rekabet avantajları olan şirketleri

Kaynak: The Motley Fool

ma-indikatoru-nedir
ma-indikatoru-nedir
Kripto Para Kazandıran Robot