Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Yabancıların Mart Ayında En Çok Sattığı Hisseler

Yabancıların Mart Ayında En Çok Sattığı Hisseler
Kripto Para Kazandıran Robot
09.04.2021
0
A+
A-

Yabancıların mart ayında en çok sattığı hisseler belli oldu. Yabancılar, martta en çok Garanti ve Akbank hissesi sattı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda (TCMB) yaşanan görev değişikliğinin sonucunda, mart ayında yabancı yatırımcı borsada 1,2 milyar dolarlık satış yaptı. Yabancı yatırımcıların mart ayında en çok net satış yaptığı hisseler Garanti BBVA, Akbank ve Ford Otosan olarak açıklandı.

Mart ayının son günlerinde borsadan hızlı bir çıkış yapan yabancıların net satışı, 1 milyar doların üzerinde oldu. Borsa İstanbul verilerine göre pay piyasasında mart ayında yabancı yatırımcılar 1 milyar 226,8 milyon dolar net satım yaptı.

Verilere göre, yabancılar 27,7 milyar dolar tutarında alım gerçekleştirirken, 28,9 milyar dolar tutarında satım gerçekleştirdi. Yabancıların toplam işlem hacmi 56,6 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

2021’in ilk 3 aylık döneminde yabancıların alım işlemleri 92,2 milyar dolar, satım işlemleri 94,1 milyar dolar olurken, net satım miktarı 1,9 milyar dolar oldu.

En Fazla Satış Garanti’de Gerçekleşti

Yabancı yatırımcıların en fazla net alım yaptığı hisseler 92,9 milyon dolarla Turkcell olurken, Turkcell’i 45,9 milyon dolarla Petkim, 37,1 milyon dolarla Ülker izledi.

Yabancının en çok net satış yaptığı hisseler sırasıyla GARAN (435,1 milyon dolar), Akbank (142,7 milyon dolar) ve Ford Otosan FROTO (95,7 milyon dolar) oldu. Yabancı yatırımcıların mart ayı sonunda toplam BISTpayı yüzde 43,07 olarak kayıtlara geçti.

Kripto Para Kazandıran Robot