Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Yayıncılık Sektörü Zor Durumda

Yayıncılık Sektörü Zor Durumda
Kripto Para Kazandıran Robot

Döviz kurunda yaşanan yükseliş ve dalgalanmalar sektörlerin olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Kur hareketliliğinden etkilenen sektörlerin başında ise yayıncılık sektörü geliyor. Kağıt gibi malzemeler için dışa bağımlı olarak çalışmalar yapan sektör zor durum yaşıyor ve durma sinyalleri veriyor.

Yayınevi Sahiplerinden Son Dakika Açıklamaları

Dolar-TL kurunda yaşanan dalgalanmalardan yayıncılık sektörünün ne derece etkilendiği yayınevi sahiplerinin yaptığı açıklamalarla anlaşılıyor. Bu açıklamaların başında Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi olan Haluk Hepkon yaptığı açıklamalar dikkat çekiyor. Hepkon dışarıdan alınan kağıt fiyatlarının piyasadaki dalgalanma ile çok yükseldiğini ifade ediyor.

Ayrıca salgın nedeniyle alınabilecek kağıt miktarında da azalmaların olduğunu belirten Hepkon kitap fiyatlarının yükselişe geçeceğini belirtiyor. Kitaplardaki satış fiyatlarının 2-3 kata kadar artacağını belirten Hepkon yaşanan artışlarla okuyucuların kitap alamayacağını söylüyor.

Yayıncılık Sektörü Zor Durumda

Yayıncılık Sektörü Zor Durumda

Maliyette %150 Üzerinde Artış

Yayıncılık sektöründeki maliyet artışı ile ilgili açıklama yapan kişilerden birisi de Kenan Kocatürk oluyor. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin başkanı olan Kocatürk kitap üretim maliyetinin %150 oranında arttığını belirtiyor. Kocatürk’e göre maliyetin %35’ini kitap kağıdı, %60’ını birinci hamur ve %80’nini kuşe kağıdı oluşturuyor. Bu oranlara göre yayınevlerinin kitap üretmesinin zor olduğunu ifade ediyor.

Kitap Fiyatı Güncellemeleri Durduruldu

Kitap üretim maliyetindeki yükselen artışı ifade eden Kenan Kocatürk kitaplardaki fiyatların güncellenmesi gerektiğini ancak şu an için güncelleme çalışmalarının durduğunu belirtiyor. Bunda yayınevlerinin ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin yapılması gereken fiyat artışının ne kadar olacağı konusunda bilgi sahibi olmadığını ifade ediyor. Güncellemenin kurun istikrarlı hale gelene kadar bekletildiğini vurguluyor. Ayrıca Kocatürk kitap okuyucularını önemsemeseler kitaplarını satışa sunamayacaklarını anlatıyor.

Faaliyet Durduran Yayınevleri Bulunuyor

Kitap basım ve üretim maliyetinin artması yayınevlerini basım konusunda zorluyor. Büyük yayınevleri varlık sürdürmeye çalışırken faaliyet durduran yayınevleri de bulunuyor. Bu yayınevlerinin başında Heretik Yayıncılık geliyor. Yayıncılık adına kullanılan sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kitapların baskısı biten kitapların yayımının yapılamayacağı belirtiliyor. Bu açıklama yayıncılık sektörünün gidişatını ortaya koyuyor ve ilerisi için insanları korkutuyor.

Kripto Para Kazandıran Robot