enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Yükselen Kripto Paralar

Yükselen Kripto Paralar
ada coin

Yükselen Kripto Paralar

Yükselen Kripto Paralar nelerdir? Kripto paralar, uzun bir süredir var olsalar da son dönemlerde oldukça yaygınlaşan ve popülaritesini arttırarak her geçen gün daha da fazla alıcıya ulaşan ve herkesin oldukça kolay bir biçimde erişebildikleri sanal para birimleridir. Sanal bir borsa sistemi üzerinden erişilebildiğinden herkesin her an her saniye oldukça kolay bir şekilde alım satım yapabilmesi gibi pek çok avantajlara sahip olmakla beraber oldukça kar getiren yatırımlar olmaları dolayısıyla da insanların dikkatini çok fazla çekmektedirler. Ancak her ne kadar kar getirme olasılığı oldukça yüksek olan yatırımlar olsalar da yapılan bazı riskli yatırımlar, yatırımcılarını çok ciddi zararlar ile karşı karşıya bırakabilmektedirler. Peki insanların daha çok paraya daha kolay ve çoğunlukla güvenli bir şekilde ulaşabilmesine olanak sağlayan bu kripto paralar arasında değeri en çok yükselen kripto paralar nelerdir? Kripto Para Borsası güvenli midir? Yatırım yapmanın herhangi bir riski var mıdır? Hangi kripto para birimine yatırım yapmak daha doğrudur? Bu yazımızda onları cevaplayacağız.

 

Kripto Para Piyasası Güvenli Midir?

Kripto para piyasası, her ne kadar çoğunlukla güvenli olsa da bazı yatırımcılar, düşük değerlere sahip olan kripto paralara güvenilmeyen yerlerden yatırım yaparak çok ciddi zararlar etmektedirler. Bu yüzden yatırım yaparken kripto paranın durumu, yatırım yapılacak olan platformun güvenilir olup olmadığı gibi pek çok önemli hususa dikkat edilmelidir. Yükselecek olan ya da halihazırda yükselen kripto paralar genel olarak insanların dikkatini çektiğinden, genellikle bu kripto para birimlerine yatırım yaparak kar edeceklerini düşünen kripto para borsası yatırımcıları çok büyük zararlara uğrayabilmektedirler. Kripto paraya yatırım yapmanın en büyük riski de budur. Güvenilir bir yerden alışveriş yaptığınızda edebileceğiniz potansiyel zarar ve güvenilir olmadığını bildiğiniz halde yine de yatırım yapacağınız yerlerde karşılaşabileceğiniz zorluklar. Bir para birimine ya da bir platforma yatırım yaparken bu konu üzerinde oldukça dikkatli bir şekilde düşünmeli ve adımınızı ona göre atmalısınız. Çünkü çok basit bir yanlış adımınız dahi sizleri çok ciddi zararlarla karşı karşıya bırakma ihtimaline sahiptir.

Kripto Para Kazandıran Robot

Yükselen Kripto Paralar Nelerdir?

Genel olarak hepimizin bildiği Bitcoin, Ethereum gibi yaygın kripto para birimlerinin değeri yüksek olsa da en çok değer kazanan kripto para birimleri arasında oldukça ilginç para birimlerinin de isimleri yer almakta. Bunlara Shiba Inu, Ripple, Polkadot gibi sanal para birimlerini örnek verebiliriz. Yükselen kripto paralar listesinin tamamına bakacak olur isek;

 

Bitcoin (BTC)

Yükselen Kripto paralar listesinin başında yer alan Bitcoin, Kripto Para borsasının babası olarak da kabul edilmektedir, beş yıl önce yaklaşık 500 $ karşılığında satın alınabilirken şu an ise 66 bin doların üstüne çıkarak hem kendi rekorunu kırdı hem de tüm zamanların en üst seviyesine ulaştı.

Ethereum (ETH)

Ethereum oldukça kısa bir süre zarfında 11 dolardan 4.400 doların üzerinde bir değere ulaştı ve önümüzdeki süreçte de yaklaşık 8.000 dolar civarında bir değere sahip olması bekleniyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, artan popülaritesi ile doğru orantılı olarak değerinde de çok ciddi bir artış yaşaması dolayısıyla yükselen kripto paralar listesinde yer almaktadır. Bugüne dek %5.400.000’den fazla artış göstererek kripto para borsası takipçilerinin gözdelerinden birisi haline geldi.

Ripple (XRP)

2017 yılının başında fiyatı 0.006 dolar olan XRP’nin değeri inanılmaz bir seviyede artış göstererek 2021 Ekim sonunda yaklaşık olarak %17.900’lük bir artış ile birlikte. Şu anda 1 doların üzerinde fiyatlanmaktadır.

Polkadot (DOT)

Oldukça fazla değer artışı yaşayan kripto para borsası birimlerinin başında gelmekte ve yükselen kripto paralar listesinde kendine yer bulan Polkadot, Eylül 2020 ile 29 Ekim 2021 tarihleri arasında %1400 fiyat artışı yaşayarak 2,93 dolardan 44,19 dolara yükseldi. Kasım ayında 55 doları aşarak yepyeni bir rekora imza attı.

Avalanche (AVAX)

En çok bilinen özelliği oldukça hızlı servisi olan AVAX, 20 milyar üzerinde piyasa değerine sahip olduğundan en büyük on ikinci kripto para birimi olarak kabul edilmektedir. Ekim sonunda, %601,5’lik bir artış gösteren AVAX, 71,34 dolara yükseldi. 8 Kasım tarihinde ise 90 doların üzerine çıktı ve yeni bir rekora imza attı.

Fantom (FTM)

Yaklaşık 7 milyar doların üzerinde market hacmine sahip olmasıyla tanınan Fantom, bu özelliği sayesinde yükselen kripto paralar listesinde kendine yer bulan para birimlerinin arasında bulunmaktadır. Fantom’un değeri ise, ekim ayı itibariyle 3,1482 dolara ulaştı. Ocak ayında ise değeri 0,01692 dolardı.

Aave (AAVE)

Aave’nin piyasa değeri şu anlık olarak 4 milyar dolardan fazladır ve 2020 yıl sonunda değeri inanılmaz bir şekilde artmış olup yaklaşık olarak %4000’den fazla artış göstermiştir ve şu an ise 325 $ civarlarında fiyatlanmaktadır. Aave hakkındaki yıl sonu tahminleri ise 600 doları işaret etmektedir.

 

Algorand (ALGO)

Değeri hakkında net bir bilgi olmasa da ALGO, şu anda kripto para piyasasında, 12 milyar doların üzerinde piyasa hacmine sahip olması nedeniyle kripto para birimleri arasında yirminci sırada yer almaktadır.

 

Chainlink (LINK)

Yükselen Kripto Paralar listesinin son üyesi olan Chainlink, diğerlerinin aksine biraz daha durgun bir grafik göstermektedir. 10 Mayıs 2021’de 51,46 $ ile rekor kıran Chainlink, henüz diğer para birimleri gibi kendi rekorunu tazeleyemedi ancak yine de şu anki piyasa değeri 34 34 $ civarlarında olmakla beraber bu rakamın artması da beklenmektedir.