DOLAR
20,3975
EURO
22,0219
ALTIN
1.284,64
BIST
4.964,29

Yükselmesi Beklenen Altcoinler

Yükselmesi Beklenen Altcoinler
12.07.2022 21:37
0

Yükselmesi beklenen altcoinler kripto paralar ile ilgilenen herkes tarafından araştırılmaktadır. Özellikle Bitcoin değerinin oldukça yüksek miktarlara tırmanması küçük ve orta ölçekteki yatırımcıları altcoinlere yönlendirmektedir. İyi bir teknik ve temel analiz ile seçilecek altcoinler uzun vadede ciddi değer kazanabilmekte ve yatırımcısını güldürebilmektedir. Uzman analistler tarafından derlenen ve önümüzdeki süreçte değer kazanacağı tahmin edilen altcoinler aşağıda listelenmiştir.

Solana (SOL)

Proje aşaması ve ilk çalışmaları 2017 yılında başlayan SOLANA 2020 yılında kripto piyasalarında listelenmiştir. Merkezi İsviçre olan ve Ethereum (ETH)’nin rakibi olarak görülen SOLANA (SOL)’nın önümüzdeki süreçte iyi bir ivme kazanması beklenmektedir. Mevcut kripto para piyasasının beş kat büyümesi halinde 1000 dolar seviyelerini zorlayacağı tahmin edilmektedir. Kripto para piyasasının genişlemesine paralel olarak SOL’un yatırımcısına ciddi kazançlar sağlayacağı öngörülmektedir. CryptoWendyO tarafından en iyi yardımcı programlar içerisinde gösterilen SOL ‘un 190 dolar bandını aşması durumunda kripto para piyasasında ses getirecek bir konuma gelmesi beklenmektedir. Hâlihazırda NFT, Web3 ve DeFi’de 400’ün üzerinde projeyi destekleyen SOLANA yükselmesi beklenen altcoinler içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Dogecoin (DOGE)

Tesla’nın CEO görevini sürdüren Elon Musk ve aynı zamanda Mark Cuban gibi önemli isimlerin destek verdiği Dogecoin (DOGE) önümüzdeki süreçte yatırımcısına ciddi kar sağlayacak altcoinler arasında bulunmaktadır. 2021 senesinin başından itibaren yaklaşık yüzde 3000 oranında artış kaydeden DOGE diğer altcoinler düşüş kaydederken kar sağlayan nadir altcoinler arasında bulunmaktadır. Yeni yılda da yatırımcısına kar sağlayacağı değerlendirilen DOGE kripto para piyasalarında sıkı takip edilen Elon Musk’ın tweetleri ile hızlı yükselişler gösterebilmektedir. Hatta spot cüzdanda 220 bin adet DOGE’u Hodl yaptığına dair yaptığı açıklama ile Dogecoin’e ne kadar güvendiğini kamuoyuna duyurmuştur.

Polkadot (DOT)

Uzun vadede Hodl yapanlara ciddi kazanç sağlayacağı tahmin edilen Polkadot (DOT) gelecek vadeden altcoin listesinde önemli bir yerde bulunmaktadır. Her ne kadar son zamanlarda direnci kıramamış olsa da proje alt yapısı ile diğer altcoinlere nazaran oldukça iyi olarak değerlendirilmektedir. Önemli traderlar tarafından düşük seviyelerde alımları yapılan DOT’un direnç seviyeleri kırması ile birlikte hızlı bir yükseliş trendine gireceği beklenmektedir.

Cardano (ADA)

Sürekli iyileştirmelerle daha etkin bir hale gelen Cardano (ADA) kripto para piyasasında parmakla gösterilen bir altcoindir. Alanzo iyileştirmesi ile akıllı sözleşmelerle uyumlu hale getirilen ve ekosistemini daha da büyüten ADA geleceğin iddialı projeleri arasında bulunmaktadır. Ethereum’un önemli sorunları arasında gösterilen ölçeklendirme probleminin devam etmesi halinde ADA’nın önümüzde dönemde önemli büyüme göstereceği tahmin edilmektedir. Cardano’nun mevcut direnç seviyesini kırarak 5 dolar seviyelerine kadar yükselerek ATH değerini görebileceği öngörülmektedir.

Ripple (XRP)

Uzman analistler tarafından yükselmesi beklenen altcoinler arasında gösterilen RİPPLE’ın muhtemel mega boğa ile birlikte 12 dolar seviyelerine kadar çıkabileceği öngörülmektedir. Özellikle kripto para piyasalarının yakından takip ettiği Ripple davasının olumlu sonuçlanması halinde yükselişin oldukça süratli bir şekilde olacağı tahmin edilmektedir. Davanın 2022 yılı içerisinde sonuçlanacağı öngörülmektedir. Diğer taraftan davanın sonuçlanmaması ve aynı zamanda mega boğa dönemine girilmesi durumunda ise XRP’nin yüzde 400 civarında değer kazanması beklenmektedir.

Avae (AAVE)

İzlenmesi tavsiye edilen altcoinler arasında bulunan Avae (AAVE) hâlihazırda alım seviyelerinde bulunmaktadır. 2022 yılının DeFi senesi olarak görüldüğü dikkate alındığında AAVE iyi bir yatırım fırsatı sunmaktadır. Önümüzdeki muhtemel boğa sezonu ile birlikte değerinin 400 dolar direnci kırarak yatırımcısına ciddi kazançlar sağlayacağı tahmin edilmektedir.

Chainlink (LINK)

Yükselmesi beklenen altcoinler arasında değerlendirilen Chainlink (LINK) 2021 senesinde yüzde 100’ün üzerinde artış göstererek yatırımcısına iyi bir getiri sağlamıştır. Önümüzde süreçte dört kat kadar bir artışın beklendiği LINK’in 100 dolar seviyelerini aşacağı tahmin edilmektedir. Uzman analistlere göre bu yıl içerisinde tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşacağı öngörülen LINK’in mutlaka hazırlanan altcoin sepetlerinde bulunması gerektiği belirtilmektedir.

SHİBA (INU)

2021 yılının en popüler altcoinleri içinde yer alan Shiba (INU)’nın DOGE’yi market sıralamalarında geride bıraktığı zamanlar kaydedilmişti. Önümüzdeki süreçte bir sıfır sileceği değerlendirilen INU’nun hazırlanan altcoin sepetlerinde mutlaka bulunması tavsiye edilmektedir. Uzman analistlere göre Shiba’nın yıl içinde öncelikle 0,000050 dolar direnç seviyesini daha sonra ise 0,000094 dolar düzeyini aşabileceği tahmin edilmektedir.

Cosmos (ATOM)

Haftalık bazda momentumunun oldukça iyi olduğu gözlemlenen Cosmos (ATOM) yükselmesi beklenen altcoinler içinde bulunmaktadır. Özellikle uzun dönemde Hodl olarak elde bulundurulması tavsiye edilen ATOM yatırımcılarına ciddi kazançlar sağlayabilecek potansiyeli barındırmaktadır. Uzman analistler tarafından yatırım maksatlı hazırlanan altcoin sepetlerinde mutlaka bulunması tavsiye edilmektedir.

Curve DAO Token(CRV)

2022 yılında ciddi yükseliş sergileyecek bir diğer altcoin Curve DAO token olarak gösterilmektedir. Son zamanlarda iyi bir trend yakalayan CRV’nin yakın dönümde 10 kat kadar yükseliş kaydedebileceği düşünülmektedir. Güçlü bir proje olan CRV’nin 40 dolar seviyesine ulaşabileceği tahmin edilmektedir. Uzman kripto yatırımcıları tarafından hazırlanan altcoin sepetlerinde yerini alan CRV’nin önümüzdeki süreçte yatırımcısını sevindireceği değerlendirilmektedir.

Uzman analistler tarafından kripto para piyasalarında yatırım yapılırken tüm yatırımın tek bir altcoin veya coine yapılmaması tavsiye edilmektedir. Tek bir kriptoya yatırım yapmak yerine sepet şeklinde bir yatırım yapılması daha yerinde bir uygulama olmaktadır. Diğer taraftan yatırım yapılırken temel ve teknik analizlerin yapılması ve proje hakkında detaylı bir incelemenin yapıldıktan sonra yatırım yapılması önerilmektedir. Yükselmesi beklenen altcoinler konulu yazıda listelenen kripto paralar bilgilendirme kapsamında kaleme alınmış olup yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.