DOLAR
19,0842
EURO
20,6162
ALTIN
1.199,26
BIST
4.997,80

Zenginler Nereye Yatırım Yapıyor?

Zenginler Nereye Yatırım Yapıyor?
25.07.2022 13:54
0

Zenginlerin Neye Yatırım Yaptığını Açıkladı! Getirisi Dolardan Daha Yüksek! İslam Memiş En Çok Kazandıran Yatırım Araçlarını Değerlendirdi!

Zenginler Nereye Yatırım Yapıyor? İsabetli piyasa tahminleri her zaman konuşulan Finans Analisti İslam Memiş, 2022 yılının soygun yılı olduğuna işaret etmişti. Dolar, altın ve kriptolara ilişkin tahminlerini duyuran İslam Memiş, son değerlendirmesinde zenginlerin neye yatırım yaptığını açıkladı! İşte detaylar…

Altın, gümüş, döviz ve kripto başta olmak üzere piyasalarda son dönemde sert dalgalanmaların görülmesi birçok yatırımcının kafa karışıklığı yaşamasına neden oluyor. Özellikle 2022 yılında görülen bu belirsizlikler nedeniyle makas farkının giderek büyüdüğüne ve bu yılın soygun yılı olduğuna işaret eden İslam Memiş, zenginlerin ise en çok hangi yatırım alanını tercih ettiği konusunda değerlendirmelerde bulundu. İslam Memiş’ten gelen bu açıklamalar sonrasında birçok kişi gelecek dönem risklerinin de neler olduğunu araştırmaya devam ediyor.

Zenginler Nereye Yatırım Yapıyor

Zenginlerin Neye Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Zenginler Nereye Yatırım Yapıyor? Altın ve para piyasalarında geçtiğimiz hafta yeni gelişmeler yaşandı. Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ve ABD’den gelen yeni veriler sonrasında piyasalarda yön değişikliği görüldü. Tüm piyasalarda hafta boyunca merkez bankaları kararlarının takip edilmesinin ardından görülen yükselişler, açıklanan kararlar sonrasında yeni yön arayışlarına neden oldu. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında kritik değerlendirmelerde bulunan Ekonomist İslam Memiş ise yatırımcıları uyardı.

Zenginler Nereye Yatırım Yapıyor? Piyasalara yönelik kritik değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, zenginlerin hangi yatırım araçlarını tercih ettiklerini açıkladı. Genelde zenginlerin yatırım araçlarının altın ve gümüş olduğunu ifade eden İslam Memiş, toprak yatırımının da önemli olduğunu vurguladı. Dünyada tarımı elinde tutanın güçlü olacağına işaret eden İslam Memiş, zenginlerin toprak almasının nedeninin de bundan kaynaklandığını ifade etti. Zenginlerin son dönemde tarım emtialarına karşı ciddi bir yatırım yaptıklarını ifade eden İslam Memiş, dövizden ya da diğer yatırım alanlarından daha fazla kazandırdığına da işaret etti. Tarım arazisi alamayanların tarım emtialarını alarak da bu kervana katıldıklarının altını çizdi.

Yatırımcılara Soygun Uyarısında Bulundu!

Piyasalarda ciddi bir manipülasyon olduğunu ifade eden İslam Memiş, 2022 yılının soygun yılı olduğunu söyledi. Birçok kişinin dünya genelinde hipnoz olmuş gibi eski ekonomiyi aradığını ifade eden İslam Memiş, al – sat ile para kazanmak isteyen çok kişinin olduğunu ifade etti. Doların özellikle son dönemde küresel çapta da bu denli değer kazanmasının insanlarıın dolara karşı güvenin artmasına neden olduğu aktarıldı. Doların bir rezerv para olduğunu ifade eden İslam Memiş, dolar alınması gerektiği gibi bir algı yaratılmaya çalışıldığı ifade ediliyor.

FED’in 2022 yılında faizleri agresif şekilde artırdığına işaret eden İslam Memiş, 2023 yılına gelindiğinde rüzgarın tersten eseceğine vurgu yaptı. Kovid vakalarının arttığına ve yeniden dünyada bazı önlemlerin alınmaya başladığına işaret eden uzmanlar, doların gerçek değerinin bu olmadığına ve yatırımcılara en çok kaybettirecek ürün olduğuna dikkat çekti.

İslam Memiş’ten Kritik Gümüş Yorumu!

Gümüş piyasalarına ilişkin de önceki günlerde değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, gümüş fiyatının son çeyrekte atağa kalkacağına işaret etti. Yılın son çeyreğinde gümüşün performansının pozitif yönde olmasını beklediğini ifade eden İslam Memiş, gram ve ons bazında yeni rekorlar gelebileceğini söyledi. 2022 yılı sonuna kadar 20 lira seviyelerine geleceğini ifade etti.

Avrupa Merkez Bankası faiz kararlarının ardından, doların baskılanması ile altın fiyatlarının atağa geçmesini de değerlendiren İslam Memiş, piyasalarda karışık seyrin devam edeceğine dair beklentilerini açıklamaya devam ediyor. Tüm yatırım araçlarına karşı yatırımcıların riski dağıtarak yatırım işlemlerinin yapmalarının son derece önemli olduğunun altını çizdi.